دریا نیوزتازه ترين اخبار استان

دريانيوز:با حضوردکتر" شیخ الاسلامی" در جلسه شورای اداری شهرستان بندرلنگه ،آیین معارفه معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری بندرلنگه و همچنین بخشداران بخش مرکزی و کیش برگزار شد.
، 16:51   /   کد خبر: 570   /   تعداد بازدید: 709


با حضور استاندار هرمزگان
آیین معارفه معاون فرمانداری بندرلنگه برگزارشد


دريانيوز:با حضوردکتر" شیخ الاسلامی" در جلسه شورای اداری شهرستان بندرلنگه ،آیین معارفه معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری بندرلنگه و همچنین بخشداران بخش مرکزی و کیش برگزار شد. دراین آیین" پرنیان" فرماندار بندرلنگه با اشاره به سوابق" اسماعیل پاسلار"،مهندس" ربیعی" و شهابی پور، به ترتیب به عنوان ،معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری، بخشدار کیش و بخشدار مرکزی بندرلنگه معرفی کرد. شایان ذکر است ؛" اسماعیل پاسلار" معاون جدید برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری بندرلنگه، پیش از این در آخرین سمت خود عهده دارمعاونت فرمانداری شهرستان میناب بود که با بیش از 20 سال سابقه، ازسوابق خوبی در مدیریت اجرایی برخورداراست.

سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري:
طرح جامع امنیتی استان ،پاسخگوی بسیاری
از خلاء های موجود است


سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري هرمزگان گفت:درراستای تامین امنیت پایدار و رشد وتوسعه استان ،طرح جامع امنیتی استان با نگاهی همه جانبه و فراگیر، پاسخ بسیاری از خلاء های موجود دربحث امنیت استان را خواهد داد .
 "احمد مرادي" در نشستی مطبوعاتي بابیان این خبر افزود: اولویت مدیریت عالی استان دومقوله مهم عمران و امنیت است که خوشبختانه در کنار اقدامات و دستاوردهای عمرانی ،بستر تامین امنیت و دستیابی به وضعیتی قابل قبول در این مقوله مهم نیز به خوبی فراهم شده است. 
وی با تشریح مهمترین اقدامات حوزه امنیتی- انتظامی استان ،خاطر نشان کرد : گروگانگيري، سرقت مسلحانه، سرقت به عنف، وجود سلاح غيرمجاز، تحركات اراذل و اوباش و تجمعات مهمترين نگرانيهاي امنيتي هرمزگان است که در طرح جامع مورد بازنگری و توجه جدی قرار گيرد.


دعوت رئيس دادگستري از خيرين جهت  كمك به آزادي زندانيان‌


رئيس كل دادگستري هرمزگان در چهارمين جلسه هيئت مديره اتحاديه استان با اشاره به ماه مبارك رمضان از خيرين خواست با حركتي خداپسندانه براي كمك به آزادي زندانيان محكوم به ديه و بدهكاران در حبس اقدام نمايند.
به گزارش روابط عمومي و ارتباطات دادگستري كل هرمزگان "يكتن خدايي" تاكيد كرد: ثواب آزادسازي افرادي كه سالهاست طعم زندگي را نچشيده و فقط به خاطر بدهي يا لحظه اي غفلت در رانندگي به زندان افتاده اند كمتر از مدرسه سازي و بناي مسجد نيست.
وي خاطرنشان كرد: قوانين نادرست، عدم توجه جدي به مساله بيمه و اوضاع نابسامان اقتصادي از جمله عوامل ايجاد پديده زندانيان بي گناه است كه در بخش قوانين ،دستگاه قضايي مدتي است كه براي اصلاح آن اقدام نموده اما مجلس هنوز آن را مصوب نساخته است. رئيس كل دادگستري هرمزگان ادامه داد: نوع قوانين موجود در بخش بدهكاران به گونه اي است كه فرد بدهكار چنانچه كسي به فريادش نرسد و خود نيز نتواند بدهي اش را بپردازد تا پايان عمر درز ندان مي ماند و اين با هيچ منطق و اصول انساني سازگار نيست. 
"يكتن خدايي" توجه به اصل اسلامي رهايي معسر از حبس را براي قضات الزامي دانست و افزود: كدام آموزه شرعي و عقلي اجازه مي دهد كه فرد، فقط به دليل فقر و نداري همه عمر را در زندان بماند؛ در حاليكه فرد طلبكار هم به هيچ مالي دست پيدا نمي كند؟ 
وي پذيرش اعسار توام با الزام فرد بدهكار به جبران بدهي و خسارت طلبكار را بهترين شيوه مواجهه ما محكومان مالي و جرايم غيرعمد دانست و گفت: اين روش سبب كاهش تبعات منفي حبس سرپرست در ميان خانواده ها مي شود. 
وي نيكوكاران را به بازديد از بندهاي مالي زندانها فراخواند و گفت: گاه در صدا و سيما تصاويري از اين زندانيان نمايش داده مي شود ، اما هيچ كس تا زماني كه در چارچوب محصور زندان با آينده اي مبهم گرفتار نشود و بي گناه از حق آزادي و ديدار با خانواده اش محروم نگردد، سختي و رنج آن را درك نخواهد كرد. 
در ادامه اين جلسه آمار عملكرد ستادديه هرمزگان از 24 تيرماه تا اول مهرماه سال جاري ارائه شد. بر اين اساس طي اين مدت 25 زنداني با تلاش ستادديه و با همكاري كميته امداد امام خميني (ره) از حبس رهايي يافتند. همچنين فردي كه به اتهام قتل غيرعمد محكوم به پرداخت 33 ميليون تومان ديه شده و از شهريور سال 83 در زندان ميناب به سر برده بود با پذيرش اعسار در دادگاه و اخذ تخفيف از شاكي پس از دو سال به آغوش خانواده اش بازگشت. فرد ديگري از زندان ميناب به خاطر 2 ميليون و 700 هزار تومان ديه ناشي از صدمه بدني از اردييبهشت سال 81 در زندان بود كه نامبرده با دريافت وام، موفق به آزادي از زندان شد. 

دادستان بندرعباس در جلسه ستاد رسيدگي به جرايم خاص:
محيط هاي ورزشي براي بانوان سالم سازي  شوند


        دادستان بندرعباس در چهارمين جلسه ستاد رسيدگي به جرايم خاص استان هرمزگان در  سال 85 بر لزوم سالم سازي محيط هاي ورزشي براي بانوان و ايجاد امنيت كافي براي آنان تاكيد كرد.
به گزارش  روابط عمومي  ارتباطات دادگستري كل هرم هرمزگان، "علي عليا" دراين جلسه كه با حضور نمايندگان دستگاههاي امنيتي و انتظامي استان و نيز نمايندگان اداره كل تربيت  بدني و شهرداري بندرعباس برپا گرديد، با اشاره به اين كه عدم اختصاص مكان مناسب به اين قشر جهت ورزش ، سلا‌متي آنان را به مخاطره مي اندازد، خاطرنشان كرد: جامعه سالم حاصل وجود مادران و زنان سالم و شاداب است.
"عليا" ادامه داد: مبادا بانوان گرامي بويژه زنان متدين جامعه ، بر اثر عدم امنيت كافي در محيط هاي ورزشي ، از فعاليت باز بمانند كه اين مساله تبعات بسيار زيادي خواهد داشت.
دادستان بندرعباس در عين حال همكاري شهرداري و تربيت بدني در ايجاد فضاهاي ورزشي را مثبت ارزيابي كرد و خواستار تداوم اين فعاليت ها شد.
وي در بخش ديگري از اين جلسه به مانور اخير نيروي انتظامي در برخورد با حاملين و توزيع كنندگان مشروبات الكلي اشاره كرد و آن را گامي مثبت و مهم توصيف نمود."عليا" گفت:اين قدامات موجب ايجاد فضايي ناامن براي فروشندگان مشروب شده و بايد بصورت جدي تداوم يابد. دادستان بندرعباس حفظ امنيت دانش آموزان را نيز مهم ارزيابي كرد و گفت: امنيت فرهنگي از اصلي ترين جلوه هاي امنيت است و نبايد لحظه اي از آن غفلت كرد.
وي افزود: در بحث هاي امنيتي ، تنها برخوردهاي انتظامي و قضايي كافي نيست و ساير نهادهاي فرهنگي از جمله اداره ارشاد و شهرداري بايد به وظايف خود در قبال ايجاد فضاهاي مناسب عمل كنند. "عليا" خاطرنشان كرد: هدايت دانش آموزان به سوي رفتارهاي مثبت و مفيد پيش ازمنع آنها از رفتارهاي ناپسند جوابگو خواهد بود، زيرا اقدام اولي ماندگار و پايدار است و دومي فقط تا زماني كه پليس و دستگاه قضايي در صحنه حضور دارد، جواب مي دهد.
دادستان بندرعباس بر لزوم رافت اسلا‌مي در برخورد با تخلفات كوچك جوانان تاكيد كرد و گفت: جذب جوانان به سوي اموزه هاي ديني مستلزم اندكي گذشت و تدبير است و نبايد برخورد شديد قضايي و پليسي به عنوان اولين راه حل مورد استفاده قرار گيرد.
"عليا" در حين حال اظهار داشت: براي اراذل و اوباش نبايد هيچ راه گريزي باقي بگذاريم و تنها راه كاهش ناامني برخورد جدي با اين افراد است.
در اين جلسه همچنين نمايندگان دستگاههاي مختلف به تشريح اقداماتشان در ارتقاي  سطح امنيت استان پرداختند.
نقش فعال بسيج بويژه بسيج دانش آموزي در حفظ حريم مدارس ، لزوم جمع آوري دلا‌يل كافي براي برخورد قضايي با مظنونان، برخورد قاطع با سارقين، تداوم مقابله با فعاليت شركت هاي هرمي از جمله مصوبات اين جلسه بود. خاطرنشان مي شود؛ ستاد مبارزه با جرايم خاص به دستور آيت الله هاشمي شاهرودي و با هدف ايجاد فضاي اطمينان بخش عمومي و برخورد با پديده هاي ناامني و مفاسد اجتماعي از سال 1379 با عضويت دستگاههاي مختلف در استانها تشكيل مي شود.


نماینده مردم بندرلنگه، بستک و گاوبندی خبرداد
تصویب اختصاص ۲درصد درآمد نفت به مناطق محروم

 
نماینده مردم بندرلنگه- بستک و گاوبندی در مجلس شورای اسلامی گفت:براساس مصوبه مجلس  2  درصد از درآمد حاصل از صادرات نفت و گاز تا پايان برنامه چهارم توسعه به استان هاي نفت خيز و گاز خيز اختصاص مي گيرد.
"سید عبدالله حسینی "در حاشیه بازگشایی گمرک بندر کنگ با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت:
نمايندگان مجلس در ادامه بررسي لايحه يک فوريتي اصلاح جداول شماره  4  و  8  قانون برنامه چهارم توسعه و قانون برنامه بودجه سال  85  کل کشور به منظور اختصاص دو درصد از درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبيعي به استان هاي نفت خيز و گاز خيز و شهرستان هاي محروم به بررسي جزئيات آن پرداختند که بر  اين اساس، به دولت اجازه داده شد در سال  85  تاسقف  6  هزار ميليارد ريال و همه ساله تا پايان برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، دو درصد از درآمد حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبيعي را به استان هاي نفت خيز و گاز خيز و شهرستان ها و بخش هاي محروم کشور به نسبت يک سوم و دو سوم جهت اجراي برنامه هاي عمراني اختصاص دهد.
به گفته وی :همچنين مقرر شد متناسب با ارقام فوق الذکر، جداول مربوط در قانون بودجه سال  1385  کل کشور و جداول شماره  4  و  8  قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران اصلاح مي شود.
حسینی خاطر نشان کرد:بر اساس مصوبه ديگر، نمايندگان مجلس مقرر کردند آيين نامه اجرايي اين قانون توسط سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور و با همکاري وزارتخانه هاي نفت و کشور تهيه و به تصويب هيات وزيران برسد.
نماینده مردم بندرلنگه -بستک و گاوبندی در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: با تصويب اين قانون، قانون اختصاص دو در هزار درآمد ناشي از فروش نفت خام براي عمران و آباداني مناطق نفت خيز لغو مي‌شود،همچنين مبلغ هزار ميليارد ريال نيز جهت گازرساني به مناطق روستايي اختصاص يافت.وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد؛بااجرای این مصوبه تحول چشمگیری را در توسعه  و عمران مناطق نفت خیز و گاز خیز استان هرمزگان شاهد باشیم .