دریا نیوزلزوم ارتقای امنیت محلات

، 09:08   /   کد خبر: 41200   /   تعداد بازدید: 101


دریانیوز: یکی از خانواده های محرومی که سرپرست خانواده بیمار و کارگر است و اجاره بهایش هم از طریق خیرین و مردم به سختی جمع می شد و بخاطر همین پول پیش و اجاره بهای بالا مجبور شد برای اجاره خانه ارزان‌تر اقدام کند و خانه ای را توانست پیدا کند که مقداری ارزان‌تر باشد. این خانه در سربالایی کمربندی و محله آیت ا... غفاری قرار دارد. زمانی که قصد داشتند وسایل شان را جمع آوری کنند وبه خانه جدید بروند؛ یکشنبه شب که چند ساعت این خانه جدید خالی بوده که کابل برق، دینام آب و.... توسط سارقان دزدیده می شود و مشکلی بر مشکلات شان افزوده می شود.متاسفانه سارقان که بیشترشان معتاد هستند ، اراذل و اوباش و مواد ومشروب فروشان باعث سلب آسایش و آرامش ساکنان این محله هستند وبارها گزارش هایی را در این خصوص منتشر کرده ایم وبه مسئولان استان در حوزه های مختلف این موضوع را گوشزد کرده ایم که متاسفانه تاکنون اقدام مناسبی انجام نشده است. بیشتر ساکنان این محله از قشر محروم و مستضعف جامعه هستند وبه کرات خانه های شان مورد سرقت قرار گرفته و حتی دیگر به پلیس هم اطلاع نمی دهند.

به گفته برخی از ساکنان گویا برخی از اراذل و اوباش هم آنقدر در محله ناامنی ایجاد می کنند تا کسی جرات اعلام گزارش از سرقت و... نداشته باشد که نیاز است چتر امنیتی گسترده تری بر سر چنین مناطق و محلاتی گسترده تر شود تا خلافکاران احساس ناامنی کنند و جرات عرض اندام را نداشته باشند . متاسفانه این محله و محلات حاشیه نشین وبافت فرسوده مشابه مشکلات زیادی دارند که نیاز است چاره ای اساسی اندیشیده شود تا ارتقای امنیت را ساکنان شاهد باشند و همواره از ناامنی و.... گلایه مند نباشند. بازگشایی معابر، پاشنه آشیل ارتقای امنیت و افزایش خدمات‌رسانی در این مناطق است که در سال های اخیر بازگشایی معابر بصورت لاک پشتی پیش رفته است وطرح بازگشایی چهار معبر در محله چاهستانی های بندرعباس که به عنوان طرح پایلوت کشوری توسط وزارت راه وشهرسازی در دولت قبل کلید خورد و رئیس جمهور سابق و وزیر راه وشهرسازی و... از این پروژه نیز بازدید کردند که متاسفانه همچنان چهار معبر بطور کامل احداث نشده و نیاز به عزم جزم جهت تکمیل هر چهار معبر دارد تا افزایش خدمترسانی و ارتقای امنیت را به ارمغان بیاورد.

در برخی از محلات مانند آیت ا... غفاری بندرعباس بیشتر کوچه ها به پاتوق معتادان و مواد ومشروب فروشان درآمده است که نیاز به پاکسازی دارد ومی طلبد متولیان مربوطه سکوت در این حوزه را بشکنند و پاکسازی کامل را انجام دهند تا شاهد ورود معتادان از مناطق مختلف کشور به بندرعباس و اینگونه محلات نباشیم و قطب پذیرایی از معتادان نشویم.

علی زارعی/دریا