دریا نیوزاتاق بازرگانی هرمزگان در منطقه زلزله زده فین مدرسه می سازد

دریانیوز:  در حالی استان هرمزگان با کمبود دهها مدرسه و صدها کلاس درس فرسوده نیازمند به بازسازی مواجه است که در زلزله ماه قبل هرمزگان که مرکز آن در منطقه فین بود، بیش از سه هزار خانه، مدرسه، اماکن متبرکه، مسجد و... تخریب شد و تعمیر یا بازسازی شان در برنامه قرار گرفت.

، 10:11   /   کد خبر: 41174   /   تعداد بازدید: 132


دریانیوز:  در حالی استان هرمزگان با کمبود دهها مدرسه و صدها کلاس درس فرسوده نیازمند به بازسازی مواجه است که در زلزله ماه قبل هرمزگان که مرکز آن در منطقه فین بود، بیش از سه هزار خانه، مدرسه، اماکن متبرکه، مسجد و... تخریب شد و تعمیر یا بازسازی شان در برنامه قرار گرفت. رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان نیز که چندی پیش اعلام کرده بود در ساخت تعدادی مدرسه و درمانگاه خیریه مشارکت خواهد کرد؛ پس از زلزله فین نیز از ساخت دو مدرسه در منطقه زلزله زده فین خبر داد. این اقدام اتاق بازرگانی می تواند الگویی شایسته برای صنایع در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی شان باشد. هرمزگان که قطب اقتصاد کشور می باشد ، اما در عرصه های مختلف در محرومیت بسر می برد که نیاز است دولت و صنایع عزم شان را جزم کنند تا زنگارهای محرومیت را از این استان بزدایند و اتاق بازرگانی هرمزگان در دو سه سال اخیر و مدیریت جدید نشان داده است که خود را در کنار مردم استان می داند و بخشی از سودشان را برای رفع محرومیت های استان و محرومان هزینه می کند که شایسته تحسین است و این اقدامات اتاق بازرگانی اقدامات و الگویی ماندگار بشمار می رود.

 این اتاق از زمان شیوع کرونا ده‌ها میلیارد تومان نیز در حوزه سلامت استان مشارکت کرد و تجهیزات مورد نیاز بیمارستانی بخصوص برای درمان بیماران کرونایی را تامین کرد که نشان می دهد تجار هرمزگانی تلاش دارند همواره خود را در کنار مردم استان در حوزه های مختلف می دانند و این نوع دیدگاه بطور حتم باعث می شود خدا به اموال و دارایی های بازرگانان استان خیر وبرکت دهد. حال نیز که اتاق بازرگانی هرمزگان در ساخت دو مدرسه در فین مشارکت می کنند، دانش آموزان فینی نیز این اقدام خیرخواهانه و شایسته تجار استان وبخصوص نام و یاد این دو بازرگانی که مدارس به نام شان مزین است را هیچگاه از یاد نخواهند برد وبه روح بلندشان درود می فرستند. عملیات اجرایی 2 مدرسه از پروژه ده‌گانه آموزشی اتاق بازرگانی درهرمزگان آغاز شد. به گزارش خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور»دریا»، اتاق بازرگانی هرمزگان به یاد ملک‌التجار شیخ احمد گله‌داری و ملک التجار حاج مختار مشیردوانی در فین مدرسه می‌سازد. رئیس اتاق بازرگانی هرمزگان از احداث 2 مدرسه به نام ملک التجار شیح احمد گله داری در شهر فین و ملک التجار حاج مختار مشیردوانی در روستای دشت از توابع فین خبر داد. محمدرضا صفا در این رابطه اظهار داشت: به دنبال برنامه احداث 10 مدرسه توسط اتاق بازرگانی هرمزگان بر اساس توافق فی ما بین اتاق بازرگانی و اداره کل نوسازی مدارس استان 2 مدرسه به نام ملک التجار زنده یاد شیخ احمد گله داری و ملک التجار زنده یاد حاج مختار مشیردوانی در منطقه زلزله زده فین توسط اتاق بازرگانی هرمزگان احداث می شود.

 وی افزود: این 2 مدرسه با هدف کمک به منطقه زلزله زده فین و گسترش فضای آموزشی در حالی احداث می شود که نام خوش آوازه ملک التجار شیخ احمد گله داری و ملک التجار زنده یاد حاج مختار مشیردوانی به عنوان تاجران بنام استان با هدف زنده نگاه داشتن بزرگ مردان عرصه تجارت بر سردرب فضای این مدارس خواهد درخشید. صفا بیان داشت: اتاق بازرگانی هرمزگان در باب خدمات عام المنفعه سهم و دین خود را ادا کرده است و اینک با احداث 10 باب فضای آموزشی در مناطق کمتر برخوردار استان هرمزگان سعی دارد نام خوش آوازه و نیک بزرگ مردان عرصه تجارت را در ذهن روح نسل جدید زنده نگاه دارد. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان افزود: مدرسه نخست 6 کلاسه با زیربنای 304 مترمربع در شهر فین به نام شیخ احمد گله داری و مدرسه دوم با 3 کلاس با زیربنای 168 مترمربع در روستای دشت از توابع شهرستان فین احداث می شود که نیمی از هزینه احداث این مدارس توسط اتاق بازرگانی هرمزگان به حساب اداره کل نوسازی استان واریز و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.