دریا نیوزکی به کیه؟

 

، 09:08   /   کد خبر: 41162   /   تعداد بازدید: 103


دریانیوز: گاهی از مردم کوچه بازار می شنویم که کی به کیه و آنها از بی قانونی و تبعیض و بی عدالتی در برخی بخش ها گلایه می کنند که اگر بخواهیم این موضوع را تکذیب کنیم، مصادیقی را می آورند که تاییدی بر گفته های شان است و غیرقابل کتمان است.متاسفانه ما خودمان هر کدام مان شاید برخی اوقات این موارد را تجربه کرده باشیم. حتی ما رسانه ای ها به کرات چنین مواردی را شنیده و دیده ایم و تجربه کرده ایم. بارها مشکلات مردم در حوزه های مختلف را به مسئولان مربوطه گفته ایم و نوشته‌ ایم، اما مسئولان مربوطه اقدام مناسبی را انجام نداده اند و گویا منتظرند حوادثی ناگواری اتفاق بیفتد و بعد اقدام شود. ماه قبل در بلوار معلم بندرعباس، کانال فاضلاب و آب‌های سطحی بین کوچه بهارستان 11و 9 و در کنار مدرسه دخترانه نور که گویا مشکلاتی دارد، لایروبی وحفاری شد و خاک ها در خیابان ریخته شد واز آن طرف هم پیاده رو این مسیر هم خاکی است که عابران بالاجبار بایستی از داخل خاک های پیاده رو ویا خیابان بسیار باریک شده تردد کنند که خطرناک بوده، عبور کنند و دانش آموزان و والدین و ساکنان از این وضعیت بسیار ناراضی هستند.

هفته گذشته یادداشتی در این زمینه نوشتیم و از آقای دادستان خواستیم تا قبل از اینکه عابر یا دانش آموزی در این مسیر جانش را از دست دهد، دستور دهند اقدام شود که روز بعد خاک های کنار کانال جمع آوری شد و نوار زرد رنگ خطر برای هشدار شهروندان زدند و این نوار پلاستیکی هم پاره شد و در حال حاضر عابران ودانش آموزان مجبورند از داخل خیابان پرخطر رفت و آمد کنند وگویا تا حادثه ای رخ ندهد، شهرداری تصمیم ندارد این مشکل را برطرف کند. وقتی برای بهسازی یک کانال بیست سی متری، ماهها می خواهند زمان صرف کنند و رها شده است،چطور می توان انتظار داشت طرح های بزرگ را در کمترین زمان ممکن اجرا کنند و به اتمام برسانند که نیاز است شورای شهر بندرعباس نسبت به این موضوع بی تفاوت نباشد. موضوع دیگر به بافت فرسوده وخانه های فرسوده و فاقد سندی برمی گردد که نیاز به احیا ونوسازی دارند که بازسازی این املاک با تسهیلات نوسازی نیاز به سنددار شدن املاک می باشد که متاسفانه در این حوزه نیز اقدام مناسبی صورت نگرفته است.

هرچند زلزله ماه گذشته استان که مرکز آن در فین بود و بیش از سه هزار واحد مسکونی و حتی بقاع متبرکه، مساجد، مدارس و... آسیب دیدند ویا تخریب شدند و این موضوع هشداری برای مسئولان بود که گویا این مسئولان همچنان از خواب غفلت بیدار نشده اند و منتظرند دهها و صدها ویا هزاران نفر در زیر آوار املاک فرسوده تخریب شده در استان در زلزله مدفون شوند تا شاید آنگاه برای نوسازی املاک فرسوده در بافت های حاشیه ای و فرسوده استان و بندرعباس تصمیم مناسبی اتخاذ گردد و متولیان مربوطه متاسفانه گویا به پیشگیری اعتقادی ندارند. انتظار می رود جان شهروندان برای مسولان ارزشمند باشد و از بروز حوادث جبران ناپذیر جلوگیری شود که امیدواریم دستگاه قضایی از حقوق عامه در این حوزه ها دفاع نماید و با مسئولانی که ترک فعل می کنند، برخورد قانونی مناسبی داشته باشد. بایستی سازوکار مناسب و برنامه زمان بندی برای هر موضوعی وجود داشته باشد و باقصورهای احتمالی هم برخورد شود .

علی زارعی/دریا