دریا نیوزدولت رئیسی با مدیران روحانی

، 09:43   /   کد خبر: 41107   /   تعداد بازدید: 161


دریانیوز: در حالی بیش‌از سه ماه از آغاز فعالیت دولت سیزدهم، دولت انقلابی، جهادی ومردمی آیت ا... رئیسی می گذرد که یکی از موضوعاتی که مطرح است، این بوده که بیشتر مدیران در سطح بالایی و میانی همچنان مدیران دولت سابق هستند که بسیاری از آنها همچنان بر قطار دولت روحانی سوار هستند که این وضعیت را در استان ها هم شاهدیم که استان هرمزگان نیز از این قاعده مستثنی نیست. در استان هرمزگان که چند هفته قبل استاندار جدید نیز منصوب شد، اما از تغییر مدیران خبری نیست وبه همین دلیل نیز تغییرات مثبتی را در خدمات‌دهی دستگاه های اجرایی و صنایع شاهد نیستیم. حتی انتقادات شدیدی که نسبت به برخی صنایع از جمله نفت ستاره توسط برخی نمایندگان مجلس، رسانه ها و... ، وارد شد و انتظار می رفت در این حوزه اقدامات مناسبی صورت گیرد و حتی حوزه بازرسی استانداری چند روزی را در پالایشگاه نفت ستاره مستقر شد و اعلام کردند نتیجه تحقیقات از این پالایشگاه را به رسانه ها اعلام می کنند که متاسفانه محقق نشد واز مدیریت جدید حوزه بازرسی استانداری هرمزگان انتظار می رود در این بخش واکنش مناسبی داشته باشد و همچنین از آقای استاندار هم انتظار داریم به موضوعاتی که در این حوزه مطرح شده بود، بی تفاوت نباشند.

از طرفی دیگر بی تفاوتی نسبت به عدم تغییر مدیران در حوزه های مختلف باعث شد که امام جمعه موقت بندرعباس در خطبه های نماز جمعه بندرعباس در این هفته نسبت به این موضوع گلایه و اظهار نارضایتی نماید. متاسفانه با این شرایط فرصت سوزی می شود و مشکلات مردم در حوزه های مختلف کمتر که نشده، در برخی موارد در حال افزایش نیز می باشد. برای بندرعباسی ها در طرح جهش تولید مسکن، زمین در مکان مناسبی درنظر گرفته نشده است و باید در شهرک علوی با فاصله چند ده کیلومتری ازشهر بندرعباس درنظر گرفته شده ثبت نام کنند و اعتراض های بندرعباسی ها نسبت به این موضوع اثرگذار نشده است و طرحی که می توانست مردم بندرعباس را به خانه دار شدن امیدوار کند، با این تصمیم‌گیری باعث ناامیدی شان شده و قیمت های حبابی مسکن همچنان ادامه دارد و دلالان مسکن نبض بازار مسکن را در دست گرفته اند.

از استاندار انتظار می رود نسبت به تغییرات مدیریتی در این حوزه و سایر بخش ها اهتمام لازم را داشته باشند و مدیرانی بر مسند قرار گیرند که رفع مشکلات ودغدغه های مردم برایشان مهم باشد. گرانی و گران فروشی در بخش های مختلف همچنان ادامه دارد. سیلندر 16هزار و700 تومانی در  جایگاه های رسمی با این قیمت به فروش نمی رسد و مانند گذشته با هر قیمتی که می خواهند می فروشند و دستگاه های مختلف در این حوزه وظایف نظارتی دارند. در حوزه های مختلف نارضایتی ها همچنان وجود دارد و بنظر می رسد مسئولان و مدیران همچنان می خواهند از داخل اتاق شان مانند گذشته مدیریت کنند و چندان تمایل ندارند شیوه شان را تغییر دهند و ترک عادت برایشان سخت است و در واقع تمایلی به همراهی با سیاست ها وبرنامه های دولت رئیسی را ندارند که استاندار هرمزگانی بایستی با قاطعیت بیشتری در این حوزه نسبت به جایگزینی مدیران ناکارآمد با مدیران توانمند، انقلابی و جهادی اقدام کند و اجازه ندهند بیش از این فرصت سوزی شود و مردم در مشکلات شان غرق شوند و محلات حاشیه ای و روستاهای محروم در محرومیت و فقر وفلاکت و بیکاری رها شوند. مردم باید امیدشان نسبت به رفع مشکلات شان و عدالت در خدمات‌رسانی در این دولت افزایش یابد که مستلزم بکارگیری مدیران همراه با برنامه های این دولت در عمل و نه در شعار است.

  علی زارعی/ دریا