دریا نیوزآیا باید عابری یا دانش آموزی جانش را از دست دهد؟ عادت مدیران به نوشدارو بعد از مرگ سهراب

، 09:09   /   کد خبر: 41100   /   تعداد بازدید: 107


دریانیوز: متاسفانه برخی از مسئولان اجرایی و حتی نظارتی عادت کرده‌اند حتما بایستی شهروندی و یا شهروندانی بخاطر سهل‌انگاری و کم‌کاری و ترک فعل هایی که صورت می گیرد، جان شان را از دست دهند تا بعد بیایند و مشکلات را بررسی و آسیب شناسی کنند و تصمیمات مناسبی اتخاذ نمایند.
این روند همچنان در حوزه های مختلف وجود دارد وحتی اطلاع رسانی در این بخش اثرگذار نیست و برخی مدیران و مسئولان عادت به نوشدارو بعد از مرگ سهراب دارند. بارها موضوعاتی را رسانه ها هشدار داده اند که متاسفانه متولیان مربوطه تصمیم مناسبی اتخاذ نکرده اند تا اینکه حوادث ناگواری رقم خورده است وبعد مسئولان اقدام کرده اند. بارها از وضعیت نامناسب بسیاری از پیاده روهای شهر نوشتیم که بساز وبفروش‌ها، دستفروشان، تعمیرکاران خودرو و موتورسیکلت و.... تصرف کرده اند ویا اینکه پیاده رو خاکی است ویا آسفالت و موزائیک شکسته شده است و... که باعث می شود عابران بالاجبار از سواره رو استفاده کنند  و این موضوع منعکس شده است که متاسفانه متولیان مربوطه توجهی نکردند. در بلوار معلم بندرعباس که بخشی از پیاده رو توسط سازندگان ساختمان مسدود شده است(در بلوار وحدت که اداره کل ورزش و جوانان در آن قرار دارد و... نیز اینگونه است)  و بخشی از پیاده رو خاکی و بخشی دیگر پیاده رویش تخریب شده است و به همین دلیل عابران مجبورند در بیشتر مسیر از سواره رو رفت و آمد کنند. حتی شن و ماسه را سازنده مجتمع در سواره رو تخلیه کرده بود که چند مرتبه منعکس کردیم. از دو هفته قبل نیز برای رفع مشکل کانال فاضلاب از نبش کوچه بهارستان11 بلوار معلم بطول دهها متر حفاری و رها شده است و یک خودرو به سختی از لاین باقیمانده عبور می کند و از طرفی دیگر بخشی از پیاده‌رو این مسیر هم خاکی است و بخشی هم وضعیت مناسبی ندارد و با توجه به قرارگرفتن مدرسه نور در این بلوار، برخی از دانش آموزان و والدین شان مجبورند از پیاده رو خاکی یا از تنها لاین سواره رو باقیمانده رفت و آمد کنند که جان شان در خطر قرار می گیرد.

البته این موضوع بارها اطلاع رسانی شده است که تاکنون مشکل برطرف نشده است و در اینجا لازم است از آقای دادستان محترم بندرعباس بخواهیم هم به این موضوع رسیدگی کنند و تا اینکه دانش آموز و عابری جانش را از دست نداده است، اقدام مناسبی صورت گیرد و هم  اینکه بازدیدی را از وضعیت پیاده روهای این بلوار و بلوار وحدت و سایر معابر شهر بندرعباس را در برنامه داشته باشند و ببینند چند درصد از پیاده روها استاندارد وقابل استفاده هستند. بیشتر پیاده روها حتی برای افراد عادی قابل استفاده نیستند تا چه برسد به معلولان که این موضوع نشان می دهد موضوع مناسب سازی محیط در بندرعباس در حوزه‌های مختلف مورد بی توجهی قرار گرفته و  نیاز است از حق وحقوق معلولان وعابران نیز دفاع شود. با توجه به بازگشایی مدارس و وضعیت نامناسب بلوار معلم در بخش پیاده رویی و سهل انگاری در رفع مشکلات این بلوار که حتی دفتر یکی از نمایندگان مجلس هم در آن واقع شده است، ضرورت دارد برای  جلوگیری از حوادث احتمالی و تا قبل از وقوع حادثه‌ای غیرقابل جبران، مشکلات این بلوار و سایر معابر شهری برطرف شود و از شورای شهر بندرعباس نیز انتظار می رود بازدیدهایی را از معابر شهر داشته باشند و وضعیت پیاده روها را ببینند ودر صحن شورا برای رفع این مشکلات وجلوگیری از تضییع حقوق عابران مصوباتی را داشته باشند. چرا مشکلی را که چند ساعته و یا در اندک زمان ممکن می توان برطرف کرد، روزها و هفته ها بلاتکلیف رها می شود و به ضررهای مالی و روحی و... که به شهروندان وارد می‌شود، توجهی نمی‌شود؟ چرا باید وضعیت بگونه ای باشد که پیاده رو و معابر ایمن و استاندارد نباشد؟ این وضعیت بلوارها و معابر مناطق خوب شهر است که اینگونه نابهنجار می باشد، حال ببینید وضعیت پیاده روها و... در مناطق حاشیه ای و بافت فرسوده چگونه است و چه میزان حقوق عابران و رهگذران و ساکنان رعایت شده است؟ از شهردار بندرعباس نیز انتظار می‌رود نسبت به این موضوعات حساسیت و توجه ویژه ای داشته باشند تا حقی از هیچ شهروندی ضایع نشود.

علی زارعی/ دریا