دریا نیوزمدیرکل امور مالیاتی هرمزگان تاکید کرد: احترام به مودیان، تسریع در خدمات رسانی و کاهش فرآیند دادرسی

، 13:16   /   کد خبر: 41099   /   تعداد بازدید: 107
دریانیوز:
مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان با بیان اینکه نظام مالیاتی خادم مردم است و وصول مالیات باید با رضایت و خرسندی مودی همراه باشد، گفت: رعایت احترام، تسریع و دقت در خدمات رسانی و کاهش فرآیند دادرسی مالیاتی، خواسته و مطالبه مردم است و باید به مطلوبترین شکل ممکن اجرایی شود.


شاکررضا مریدی با اشاره به اینکه رضایت مودیان، اصل اساسی یک نظام مالیاتی کارآمد و مطلوب است، گفت: نظام مالیاتی باید به سمتی حرکت کند که مالیات ستانی با کمترین هزینه، با کمترین تبعیض و بی عدالتی و با رعایت حقوق مودیان انجام گیرد.


مریدی عنوان داشت: تسریع و دقت در خدمات رسانی، باید در دستور کار همه همکاران قرار گیرد.


وی همچنین از اتخاذ تمهیداتی ویژه برای تشویق همکارانی که برخوردی شایسته با مودی دارند و در فرآیند تشخیص، دقیق ترین و سریع ترین عملکرد را دارند، خبر داد و گفت: رفتار همکاران باید حرفه ای و اخلاقی باشد و از هر گونه اقدامی که باعث نارضایتی مودی شود باید پرهیز شود.


مریدی تاکید کرد: مردم بدانند نظام مالیاتی، هوشمندانه، جدی و مقتدرانه با متخلفان برخورد می کند و حقوق و جایگاه مودی را در نظر می گیرد.


وی با اشاره به راه اندازی پنجره واحد خدمات الکترونیک مالیاتی گفت: بخش اعظمی از خدمات مالیاتی به صورت الکترونیکی و از طریق این پنجره واحد قابل ارایه به مودیان است و مودیان باید بتوانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی از خدمات سازمان بهره مند شوند.