دریا نیوزمدیر کل استاندارد هرمزگان در بازدید از شرکت آلومینیوم المهدی مطرح کرد : گام های ارزشمند آلومینیوم المهدی در تدوین استاندارد سازی مواد اولیه

دریانیوز: محمد کمالی مدیر کل استاندارد استان هرمزگان ضمن بازدید از مجموعه تولیدی آلومینیوم المهدی با حمید مهتدی مدیرعامل این شرکت دیدار کرد.

، 10:04   /   کد خبر: 40449   /   تعداد بازدید: 141


دریانیوز: محمد کمالی مدیر کل استاندارد استان هرمزگان ضمن بازدید از مجموعه تولیدی آلومینیوم المهدی با حمید مهتدی مدیرعامل این شرکت دیدار کرد. و گفت: این شرکت تولیدی گام های مهمی در زمینه تدوین استاندارد سازی مواد برای تولید آلومینیوم اولیه در سال های اخیر برداشته است. محمد کمالی در این دیدار به اهمیت استاندارد سازی در حوزه مواد اولیه و تولیدات نهایی این شرکت تولیدی اشاره کرد و گفت: شرکت آلومینیوم المهدی در سال های اخیر گام های مهم و ارزشمندی در تدوین استاندارد سازی مواد برای تولید آلومینیوم اولیه برداشته که شایسته تقدیر است.

وجود دبیرخانه کمیته TC226 در آلومینیوم المهدی باعث افتخار است

وی در ادامه با بیان اینکه وجود دبیرخانه کمیته TC226 در این شرکت، را سرمایه و افتخاری برای استان هرمزگان و کشور است و تصریح کرد: وجود کارشناسان متخصص و متعهد در این شرکت باعث شد تا دبیرخانه این کمیته در شرکت آلومینیوم المهدی مستقر گردد و خوشبختانه ارتباط موفق و موثری میان کارشناسان این اداره با متخصصین شرکت آلومینیوم المهدی برقرار شده است. مدیر کل استاندارد هرمزگان با اشاره به کسب گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی در سال گذشته توسط شرکت آلومینیوم المهدی، گفت: کسب این گواهینامه که استاندارد، قوانین و مقررات سختگیرانه دارد و نیاز به ایجاد امکانات و بستر مناسب در بخش های مختلف تولیدی این شرکت را داشت که با تلاش، همراهی اداره استاندارد و رفع موانع پیشرو دریافت این گواهینامه توسط این شرکت محقق شد. کمالی آمادگی اداره کل استاندارد استان هرمزگان را در جهت پشتیبانی و پیشبرد بهتر امور در تولید با کیفیت و استاندارد در شرکت آلومینیوم المهدی را اعلام کرد و خواستار همکاری های بیشتر با این شرکت شد.

آلومینیوم المهدی به عنوان نماینده ایران

در سازمان بین المللی استاندارد (ISO) حمید مهتدی مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی نیز در این دیدار ضمن اهمیت استاندارد سازی درکلیه فرآیندهای تولید و محصولات نهایی گفت: با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های موجود در این شرکت تولیدی، از سوی سازمان ملی استاندارد دبیرخانه کمیته فنی استاندارد سازی مواد برای تولید آلومینیوم اولیه (ISIRI/ISO/TC226) در شرکت المهدی مستقر شده و این شرکت به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی استاندارد (ISO) در زمینه تدوین استانداردهای مواد برای تولید آلومینیوم اولیه شروع به فعالیت نموده است.

وجود پتانسیل بالا در مهندسین و متخصصین آلومینیوم المهدی

وی با اشاره به انتخاب کمیته فنی متناظر TC226 به عنوان کمیته فعال توسط اداره کل استاندارد استان هرمزگان و تقدیر مدیر کل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین الملل از این کمیته بیانگر پتانسیل بالای مهندسین و متخصصین این شرکت است . امینی معاون انرژی شرکت آلومینیوم المهدی و رئیس کمیته TC226 نیز در ادامه این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکرد این کمیته، بیان داشت: در سال 1399 این کمیته در تدوین تعداد 31 استاندارد مشارکت نموده است و در مجموع این کمیته در تجدید نظر 109 استاندارد بین الملل و 32 استاندارد ملی شرکت نموده و همچنین پیشنهاد تدوین 4 استاندارد بین المللی و پیشنهاد بازنگری ۵۲ استاندارد ملی که مورد پذیرش سازمان ملی استاندارد ایران قرار گرفته است.
لازم به ذکر است: در پایان این دیدار محمد کمالی ضمن بازدیداز این مجموعه تولیدی از نزدیک در جریان امکانات، قابلیت ها و فرآیندهای تولید در خطوط مختلف تولید شرکت آلومینیوم المهدی قرار گرفت و از روحیه تلاشگر کارکنان و مدیریت موفق این مجموعه قدردانی کرد.