دریا نیوزاعلام برنامه‌های بنیاد شهید هرمزگان در هفته دفاع مقدس

دریانیوز:  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان برنامه‌های نهاد در هفته دفاع مقدس را اعلام کرد و گفت: در جنگ تحمیلی روحیه ایثار و مقاومت ملت ایران ثابت شد و شهدا با شجاعت و اهدای خون خود حقانیت نظام را اثبات و غاصب بودن دشمنان را نمایان کردند.

، 08:55   /   کد خبر: 40438   /   تعداد بازدید: 90


دریانیوز:  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان برنامه‌های نهاد در هفته دفاع مقدس را اعلام کرد و گفت: در جنگ تحمیلی روحیه ایثار و مقاومت ملت ایران ثابت شد و شهدا با شجاعت و اهدای خون خود حقانیت نظام را اثبات و غاصب بودن دشمنان را نمایان کردند. عطا ناوکی، مدیرکل این نهاد، در جلسه کمیته ایثارگران ویژه تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، اظهار کرد: دفاع مقدس دورانی طلایی بود که در تاریخ انقلاب ماندگار شد و بی‌شک تأثیر انتشار آرمان‌های شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس در روند رشد و توسعه کشور برای همگان نمایان است.

وی افزود: حماسه دفاع مقدس آغاز یک حرکت انقلابی، معنوی و حماسی در کشور ما بود و با توجه به اینکه جنگ هزینه‌های جبران‌ناپذیری داشت اما بعد حماسی و معنوی آن بیشتر به چشم می‌خورد. در جنگ تحمیلی روحیه ایثار و مقاومت ملت ایران ثابت شد و شهدای ما نیز با شجاعت و اهدای خون خود حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران را اثبات و غاصب بودن دشمنان را نمایان کردند.مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان تصریح کرد: ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری در فضای مجازی و به وسیله چاپ بنر، پوستر و نصب پلاکارد در سطح شهر، تجدید پیمان با آرمان‌های شهدا و گل‌باران قبور مطهر این عزیزان، انتشار وصیت‌نامه شهیدان در تریبون نماز جمعه، برپایی نمایشگاه به‌منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اجرای طرح سپاس از طریق تماس‌های تلفنی و در صورت امکان به صورت حضوری، ارسال پیامک برای خانواده‌های شهدای ۸ سال دفاع مقدس برای تکریم از این قشر، تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت، برگزاری یادواره‌ شهدا، خاطره‌گویی توسط ایثارگران، تجلیل از پیشکسوتان ایثار و شهادت و نواختن زنگ ایثار و مقاومت، بخشی از برنامه‌های اجرایی این نهاد در هفته دفاع مقدس است.

ناوکی عنوان کرد: تأثیر وجود رهبری دینی، عالم و آگاه به مسائل یکی از رازهای موفقیت‌ در مبارزه حق علیه باطل بوده است. دستیابی به عزت، امنیت، پیشرفت، اقتدار و پیروزی در برابر زورگویان نتیجه بر حق بودن این نظام است. از این رو بر همه ما واجب است از این دستاورد بزرگ به خوبی حراست کنیم و در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز کوتاهی نورزیم.به گزارش ایکنا، وی در پایان یادآور شد: تبیین و نشر حماسه‌های شهدا و ایثارگران و انعکاس آن در فضای مجازی نیازمند همت و برنامه‌ریزی دقیق حوزه است. به ‌مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس این نهاد برنامه‌های مختلفی با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی در حوزه مذهبی، فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌کند.