دریا نیوزهرمزگان نیازمند مدیران تازه نفس جهادی و انقلابی

، 09:23   /   کد خبر: 40423   /   تعداد بازدید: 59


دریانیوز: بیشتر مدیران در استان هرمزگان همچنان سوار بر ریل قطار دولت سابق هستند و بنظر می رسد انگیزه چندانی برای کار کردن ندارند و مانند گذشته می رانند که با سیاست های دولت سیزدهم فرسنگ ها فاصله دارد.در دولت یازدهم و دوازدهم مدیران مانند رئیس دولت راحت می توانستند در اتاق شان بنشینند و نظاره گر باشند و بسیاری از مدیران را حتی ما رسانه ای ها هم نمی دیدیم و در جلسات صبحانه و همایش، ماموریت و مسافرت و... حضور داشتند و مردم هم در آن حوزه همواره مشکل داشتند. در حوزه کنترل گرانی ها و نظارت بر بازار، مهارت آموزی، صنایع و شهرک های صنعتی، صنایع غرب بندرعباس و استان، بهداشت ودرمان، عمران شهری و روستایی، مسکن، راه، امدادرسانی به محرومان، مدرسه و آموزش ودانشگاه و... همواره با چالش مواجه بوده ایم و بدتر اینکه مدیران این حوزه ها حتی خود را پاسخگو به رسانه ها و مردم هم نمی دانستند.

ماه قبل زندگی سه دختر نوجوان و جوان بدون مادر و پدر را در یکی از محلات به تصویر کشیدیم و بحمدالله بخشی از مشکلات شان با مشارکت خیرین و برخی نهادها برطرف شد و برخی مدیران هم به وعده هایشان عمل نکردند و از آن طرف تکه های بزرگ کوه و نخاله ها در خانه شان است و سارقان و معتادان از طریق کوه چسبیده به خانه شان وارد خانه شان شده و باعث سلب آسایش و امنیت شان شده ودرخواست ها از استانداری، شهرداری و... برای پاکسازی آنجا و تامین امنیت شان بی نتیجه مانده است و حتی زمانی که با برخی از مسئولان ارشد استان صحبت می کنیم که چرا این مشکل را برطرف نمی کنند؛ اظهار می کنند که همراهی لازم وجود ندارد که این موضوع نشان می دهد این مدیران می خواهند مانند سابق در دفترشان بنشینند و... و نمی خواهند کار کنند که بعد از یک ماه نتوانسته اند تکه های کوه و نخاله را از حیاط خانه این یتیمان جمع کنند و فضای امنی را برایشان ایجاد نمایند.

از دولت آیت ا... رئیسی انتظار می رود هر چه زودتر پاکسازی مدیران ناکارآمد و غیرمتعهد در سطوح مختلف را در استان آغاز نماید و مدیران انقلابی، جهادی ومردمی را در استان بگمارد تا انگیزه ای برای رفع مشکلات مردم داشته باشند و بسیاری از مدیران دولت سابق گویا نمی خواهند با این دولت همراه شوند که بایستی این مدیران از قطار دولت مردمی و انقلابی پیاده شوند وادامه نشستن واستراحت شان را در خانه داشته باشند. از وزیر کشور نیز انتظار داریم سریعتر حکم شهردار منتخب شورای شهر بندرعباس را امضاء نماید که سرپرست شهرداری نیز حتی حاضر نیست تلفن رسانه ها را برای پیگیری رفع مشکلات شهروندان پاسخ دهد و ایشان شاید انگیزه ای ندارد و می فهمند که شهردار نیست و بهتر است شهردار منتخب نیز زودتر سکان مدیریت شهری را برعهده گیرد که بحمدالله شورای شهر هم شهردار جهادی و انقلابی را انتخاب کرده است وبایستی سریعتر کارش را شروع کند.


علی زارعی/دریا