دریا نیوزاستاندار هرمزگان : روستائیان بالای ۱۸ سال در هرمزگان واکسینه می شوند

دریانیوز: استاندار هرمزگان گفت: همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی روند ابتلا به کرونا در هرمزگان را کاهشی کرده است.

، 08:59   /   کد خبر: 40409   /   تعداد بازدید: 49


دریانیوز: استاندار هرمزگان گفت: همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی روند ابتلا به کرونا در هرمزگان را کاهشی کرده است. دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، با بیان اینکه همکاری مردم، تلاش کادر درمان، دانشگاه علوم پزشکی و ستاد مقابله با کرونا در استان و شهرستان‌ها، روند ابتلا، بستری و فوت به دلیل بیماری کرونا را کاهشی کرده است، عنوان کرد: آمار ابتلا ۳۰ درصد، بستری ها ۲۵ درصد و فوتی‌های ناشی از کرونا ۱۹ درصد در هرمزگان، کاهش پیدا کرده است. وی افزود: میزان مرگ ناشی از کرونا در هرمزگان، کمتر از میانگین کشور است، که در واقع نشان‌دهنده عملکرد خوب کادر درمان، تامین به موقع دارو و تجهیزات در این استان است.

استاندار هرمزگان با اشاره به تصمیم جدید ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به منظور کاهش آمار ابتلا و فوت ناشی از کرونا، گفت: با ماموریتی که به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی، معاونت توسعه مدیریت و منابع و معاونت عمرانی استانداری هرمزگان محول شد، مقرر شد تمهیدات لازم برای تزریق واکسن به تمامی روستائیان بالای ۱۸ سال در استان حداکثر طی ۴۸ ساعت آینده پیش بینی شود و پس از آن به مدت ۱۰ روز کل افراد بالای ۱۸ سال در روستاهای استان هرمزگان، واکسینه شوند. دکتر همتی اضافه کرد: فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی مدیریت بیماری کرونا باید با استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب هلال احمر و دهیاری ها نسبت به تامین وسایل نقلیه برای حضور ماموران بهداشتی و واکسیناسیون اقدام کنند. وی ابراز امیدواری کرد، با افزایش واکسیناسیون، رعایت هوشمندانه پروتکل‌های بهداشتی و نظارت دستگاه های مسئول، روند کاهشی فعلی تداوم پیدا کند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: مبادا در سایه واکسن زدن دچار عادی انگاری و غفلت شویم، باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از حضور در نقاط پر جمعیت و استفاده از ماسک، کمک کنیم استان از شرایط نگران کننده فعلی خارج و به شرایط مطلوب برسد.