دریا نیوزنجات جان5 خدمه موتور لنج تجاری در آبهای جزیره سیری

، 08:51   /   کد خبر: 40406   /   تعداد بازدید: 69


دریانیوز: حال دریانوردی بوده به دلایل نامعلومی در حوالی جزیره سیری غرق و 5نفر ازسرنشینان آن نجات یافتند. «قاسم عسکری نسب» در خصوص جزئیات نجات خدمه لنج تجاری مغروقه گفت: این موتورلنج تجاری از بندر شارجه درکشور امارات به سمت بندر دیر در استان بوشهر در حال دریاروی بود که به دلایلی که در حال بررسی است حوالی جزیره سیری غرق شد.

وی افزود : متاسفانه خدمه این شناور بدلیل عدم اطمینان از غرق شدن حتی تا آخرین لحظه هیچ گونه شرایط اضطراری را با مراکز جستجو و نجات دریایی استان گزارش نکرده و لنج را بوسیله یک فروند قایق نجات ترک می کنند . عسکری نسب با بیان اینکه پس از غرق شدن شناور خدمه توسط تانکر عبوری سوفیا متعلق به کشور هندوستان نجات می یابند افزود: کشتی هندی طی تماس با مالک شناور نجات جان خدمه موتور لنج را اعلام می نماید . 

وی ادامه داد: طی اطلاع مالک به برج کنترل بندر دیر و هماهنگی برج با مرکز جستجو و نجات استان هرمزگان ارتباط مخابراتی با شناور سوفیا برقرارشده و مقدمات انتقال نجات یافتگان از دریا به خشکی فراهم می شود. مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه و غرب استان هرمزگان اظهار داشت: بر اساس هماهنگی مرکز جستجو و نجات استان با نمایندگان کشتیرانی ها لندینگ کرافت مرجان قشم نفرات را از تانکر سوفیا تحویل گرفته و در صحت و سلامت کامل به بندرلنگه منتقل شدند.