دریا نیوزفرماندار بندرعباس : واکسیناسیون مجموعه هایی که بیشتر با مردم ارتباط دارند در اولویت باشد

، 09:41   /   کد خبر: 40344   /   تعداد بازدید: 73


دریانیوز: فرماندار بندرعباس گفت: از زمان شروع بیماری کرونا تا کنون کادر بهداشت و درمان از هیچ گونه تلاش و کوششی دریغ نکردند که از زحمات این مجموعه بسیار سپاسگذاریم. به گزارش خبرنگار دریا ، جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان به ریاست عزیزاله کناری فرماندار در محل سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بندرعباس در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از مردم شریف شهرستان به جهت رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی که منجر به تغییر رنگ وضعیت شهرستان گردید اظهار داشت: باید حوزه های مربوطه کمک کنند تا هرچه سریعتر جامعه هدف در شهرستان بندرعباس واکسینه شوند لذا واکسن به شهرستان بندرعباس مجدد وارد شده و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و نیروی انتظامی ، راهور و سپاه نیز همکاری لازم با مراکز تزریق واکسن داشته باشند تا نظم و امنیت این محل ها تامین شود.

وی در ادامه گفت: زحمات زیادی کشیده شد تا شهرستان بندرعباس از رنگ قرمز به رنگ نارنجی تغییر پیدا کرد لذا حساسیت  همچنان بالا است و باید این وضعیت را حفظ کنیم و با رعایت و کنترل در کوتاهترین زمان رنگ بندی را مجدد

تغییر دهیم تا به لطف خداوند متعال و رعایت پروتکل های بهداشتی ، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی توسط مردم عزیز ، اصناف، ادارات و سایر مراکز عمومی بتوانیم به رنگ آبی و حتی سفید برسیم.

این مقام مسئول بیان داشت: حوزه بهداشت همچنان بازرسی و نظارت لازم را از شبکه حمل و نقل درون و برون شهری داشته باشد و بخشداران با کمک دهیاران ضمن نظارت و همکاری با طرح حاج قاسم سلیمانی باعث شوند تا بیماری به سایر افراد در روستاها سرایت پیدا نکند.

عزیزاله کناری تصریح کرد: مرکز بهداشت مجموعه هایی که بیشتر با مردم ارتباط دارند آنها را در اولویت واکسینه شدن قرار دهد و کنترل اتباع بیگانه در سواحل ، بندرحقانی ، باهنر ، فرودگاه و جامعه صیادی با جدیت تمام انجام شود و در صورت لزوم واکسینه شوند تا جامعه را به خطر نیاندازند و ویروس جدیدی وارد نشود.

فرماندار بندرعباس در پایان عنوان کرد: بخشداران در سطح روستاها توصیه های لازم را به کارفرمایان کشاورزی ها در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی توسط کارگرانی که در کشاورزی ها مشغول به کار هستند بکنند تا در بین این افراد مبتلا نداشته باشیم.