دریا نیوزهرمزگان در انتظار حضور رئیس جمهور

، 08:52   /   کد خبر: 40320   /   تعداد بازدید: 85


دریانیوز: گفتگوی خبری آیت ا... سیدابراهیم رئیسی به عنوان اولین گفتگوی تلویزیونی رئیس جمهور با مردم نشان داد که ایشان به قول و قرارهای خود با مردم بیش از پیش پایبند است و سفرهای استانی و دیدارهای مردمی هرچند در شرایط کرونایی و محدود را آغاز کرده است به این ضرب المثل« شنیدن کی بود مانند دیدن » که خودشان هم اشاره کردند، تاکید فراوان دارند و می خواهند کاستی ها و مشکلات‌ را از نزدیک ببینند و بشنوند و لمس کنند و برای رفع مشکلات و خواسته های مردم در مناطق مختلف برنامه ریزی و اقدام فوری، کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت نمایند. رویکرد ایشان در حضور در مناطق و اماکن مختلف و رصد حضوری و نه از اتاق شان و مجازی و تلفنی و... باعث شده است امید به مردم ایران برگردند وامیدوارم شوند مشکلات شان در حوزه های مختلف برطرف شود و اقشار مختلف مردم هم اعلام آمادگی کرده اند در کنار چنین دولتی خواهند ماند و از آن حمایت می کنند. رئیس جمهور تاکید دارند که تمام مدیران ودر تمام سطوح در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم بایستی میدانی باشند و با مردم ارتباط مستقیم و رو در رو داشته باشند و کاستی ها را از نزدیک ببینند و اقدام کنند.

این خلاء متاسفانه همواره در کشور وجود داشت و مدیران تلاش می کردند از داخل اتاق شان،کشور را مدیریت کنند که شکست خوردند و به همین دلیل مشکلات همچنان افزایش یافت تا جایی که یکی از همین مدیران در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، مدعی شد که گرانی وجود ندارد که باعث حیرت و تعجب مردم شد که این اظهارات همواره در دولت قبل وجود داشت و دلیلش هم آن بود که این مدیران هیچگاه در بطن جامعه و با مردم نبودند واز واقعیت های جامعه مطلع نبودند. این واقعیت را در استانی مانند هرمزگان هم همواره شاهد بودیم. هرمزگان استانی که از یک طرف به عنوان قطب اقتصاد کشور خوانده می شود وانتظار منطقی این است که هرمزگان نشینان از مواهب این اقتصاد بهره مند شوند واز طرفی دیگر این استان را استان محروم هم می خوانند که در فقر، گرانی و... در رتبه های نخست کشوری قرار دارد و روستاها و حتی محلات حاشیه ای شهر بندرعباس در بدترین شرایط موجود قرار دارند واین سال ها گزارش های زیادی از رسانه ها منتشر شد که البته مدیران به خودشان زحمت ندادند بروند این واقعیت ها را ببینند.

وضعیت محلات در بندرعباس بسیار بغرنج است و کوچه های برخی از محلات به پاتوق معتادان و مواد و مشروب فرشان واراذل و اوباش تبدیل شده و محل گذر فاضلاب روان است و انعکاس این موضوع به مسئولان در رده های مختلف و رسانه ای شدن آن اثرگذار نبود. بسیاری از حاشیه نشینان و روستاییان حتی سه وعده غذایی را در سفره شان ندارند و توان مالی برای درمان ندارند و از بسیاری از امکانات آموزشی، رفاهی، ورزشی و... محروم هستند و دولت اقدامی مناسب را نداشت که انتظار می رود این تبعیض با حضور رئیس جمهور در استان و بازدید از محلاتی مانند آیت ا... غفاری، چاهستانی ها، دوهزار، کمربندی و... و روستاهای بشاگرد، کوهشاه احمدی و... منجر به تصمیمات مناسب در پاکسازی این مناطق، احیای بافت های فرسوده، احداث اماکن آموزشی، مدرسه،. فرهنگی، ورزشی و.... مورد نیاز و رفع مشکلات درمانی، معیشتی، اشتغال، حمایت از کشاورزان و... شود. همچنین نیاز است مقام اول اجرایی کشور از صنایع بازدید کرده وجای خالی هرمزگانی ها را در صنایع مشاهده فرمایید و اینکه چرا این صنایع مالیات و عوارض شان را در استان نمی پردازند وحساب های بانکی شان در تهران است و مدیران ارشد و میانی و... آنها از هرمزگان نیستند و برخی پروازی هستند را مورد بررسی قرار دهند واظهارات رئیس مجمع نمایندگان استان را مورد بررسی قرار دهند . پس باید منتظر حضور رئیس جمهور در استان ماندتا هفته های آتی ایشان به استان بیایند و واقعیت ها را از نزدیک مشاهده فرمایند.

علی زارعی/دریا