دریا نیوزتجارت مرگ های کرونایی

، 08:52   /   کد خبر: 40305   /   تعداد بازدید: 70


دریانیوز: زمانی که شنیده می شود برخی ها اقدام به احتکار و گران فروختن دارو ویا حتی مواد غذایی و میوه هایی که در تقویت بدن بیماران اثر دارند، می کنند که بایستی آنها را تاجران مرگ مرگ نامید و از طرفی دیگر بایستی برخورد قاطع و شدیدی را با این قشر سنگدل محتکر و گرانفروشی تاجر مرگ توسط متولیان مربوطه انجام داد.واقعا گاهی اقدام برخی انسان نماها که در واقع از حیوان هم پست ترند، قابل تامل است که با زندگی دیگران بازی می کنند و مرگ را برایشان به ارمغان می آورند و یا زندگی و دوران بیماری سختی را این بیماران دارند. در کنار این تاجران مرگ می توان نام افراد دیگری را هم اضافه کرد که بدون توجه به تذکرات متولیان سلامت و...؛ اقدام به برگزاری تجمعات و دورهمی ها با عناوین مختلف نموده واقدامات خود را توجیه می کنند که این مراسمات و تجمعات باعث افزایش تعداد بیماران و فوتی ها شد و نباید نسبت به این موضوع بی توجه باشیم.

از طرفی دیگر در فضای مجازی کلیپ های مختلفی منتشر شده که برخی ها عنوان کرده اند بعضی از داروهای تجویز شده در مراکز درمانی، چندان اثرگذار نبوده وحتی برخی مضر برای بیماران بوده اند که متولیان مربوطه بایستی در این زمینه تحقیق و بررسی و اطلاع رسانی و شفاف سازی نمایند. از طرفی دیگر برخی ها بر اثرات بسیار مثبت طب اسلامی بر درمان بیماری کرونا تاکید دارند که بایستی این موضوع هم مورد توجه متولیان مربوطه قرار گیرد و تحقیقات لازم صورت گرفته و از این ظرفیت نیز استفاده شده تا در درمان بیماران تسریع شود. برخی ها مدعی هستند بیمارانی که با روش طب اسلامی مورد درمان قرار گرفته اند، زودتر وبهتر بهبود یافته اند و نباید این موضوع را مورد بی توجهی قرار داد وبایستی بررسی شود که این ادعا چقدر صحت دارد که اگر صحت دارد، باید دید چرا از طب اسلامی وسنتی کمتر در درمان این بیماری ویروسی گفته شده است. در شرایطی که حتی کمبود شدید سرم در هفته های اخیر را تجربه کرده ایم و این کمبود همچنان وجود دارد و خانواده های بیماران برای یافتن سرم و سایر داروها برای درمان بیماران شان با مشکل مواجهند، بهتر است به حوزه طب اسلامی توجه بیشتری شود تا از این ظرفیت نیز برای درمان بیماران استفاده شود.

از طرفی دیگر بایستی نظارت های لازم در حوزه های مختلف افزایش یابد تا سودجویان، دلالان و تاجران مرگ از هر فرصتی سوء‌استفاده و ثروت اندوزی نکنند. این اقشار حتی لحظه ای تفکر نمی کنند که آیا با این وضعیت کرونا خواهند توانست بسلامتی از چنگال های ویروس چسبناک کرونا نجات یابند و این ثروت اندوزی شان چقدر به فریادشان خواهد رسید ویا با این اقدام ابلهانه و مذبوحانه شان که باعث مرگ هزاران نفر از بیماران می شود، حال بایستی در سرای آخرت نیز پاسخگوی این اعمال ننگین شان باشند. اگر مقداری بخوبی فکر می کردند، بجای احتکار و گران‌فروشی، به یاری دیگران و بخصوص بیماران می شتافتند. برخی بیماران هم برای تامین هزینه درمان و تقویت غذایی درمانده شده اند که بایستی از این بیماران نیز حمایت های لازم صورت پذیرد تا به غیر از رنج مریضی، رنج هزینه های درمان و نوبت و ویزیت و... رنج دیگری نداشته باشند.


علی زارعی/دریا