دریا نیوزتخلف در انتخابات شورای بخش قلعه قاضی هرمزگان صحت دارد؟

، 08:38   /   کد خبر: 40304   /   تعداد بازدید: 96


دریانیوز: برگزاری انتخابات شورای بخش قلعه قاضی با حواشی زیادی همراه بوده و اکثریت شوراهای منطقه خواهان ابطال و برگزاری مجدد انتخابات هستند.

برگزاری انتخابات شورای بخش‌ها همواره دارای برخی حواشی و جنجال‌ها بوده و شائبه‌هایی مبنی بر برگزاری ناسالم این انتخابات مطرح می‌شود. 

امسال نیز برگزاری انتخابات شورای بخش در بخش‌های مختلف شهرستان بندرعباس بدون حاشیه نبود به نحوی که برگزاری انتخابات خلاف قانون و عدم حضور نماینده فرماندار و ناظر موجب اعتراض شوراهای بخش مرکزی شد که نهایتا این انتخابات ابطال و مقرر شد در زمان دیگری مجددا برگزار شد. 

اما ماجرای حواشی انتخابات شورای بخش‌های شهرستان بندرعباس به همینجا ختم نشد و شوراهای منطقه قلعه قاضی نیز بر عدم سالم بودن روال برگزاری انتخابات در این بخش تاکید دارند و ادعا کرده‌اند برگزاری انتخابات شورای این بخش بدون حضور نماینده فرماندار و ناظر برگزار شده است. 

شهاب نیکروان رئیس شورای روستای گزریز گفت: ما به وضوح در این انتخابات شاهد تخلف بودیم و خواهان ابطال این انتخابات شده‌ایم. 

وی افزود: در این انتخابات نماینده فرماندار و ناظر حضور نداشت و پرسنل بخشداری اقدام به برگزاری انتخابات کردند، ضمن اینکه صندوق پلمپ شده برای رای گیری وجود نداشت و برای این امر از یک کارتن خالی استفاده شد. 

نیکروان گفت: در این انتخابات یکی از پرسنل بخشداری در اقدامی خلاف قانون اقدام به دادن لیست به شوراها می‌کرد و می‌گفت به این لیست رای دهید. 

وی تصریح کرد: در هنگام برگزاری انتخابات علیرغم اینکه گفته شد تعداد تعرفه رای گیری به اندازه کافی وجود دارد اما دیدیم تعرفه کم آمد و برای سایر شوراها برگه کاغذ را مهر کردند و گفتند روی این برگه رای دهید. 

نماینده شوراهای معترض به انتخابات بخش قلعه قاضی ادامه داد: در هنگام شمارش آرا هم علیرغم تاکید زیادی که داشتیم تا دو معتمد در کنار شمارنده برای حصول اطمینان از صحت خوانش رای حضور یابند اما متاسفانه با قاطعیت از این کار امتناع کردند و نگذاشتند نماینده ای برای این کار انتخاب کنیم و همین نیز شبهه ایجاد می‌کرد که آیا رای‌های ما درست قرائت می‌شود یا نه! 

وی با اشاره به اینکه تخلف در برگزاری این انتخابات محرز است و باید همچون انتخابات بخش مرکزی این انتخابات نیز باطل شود گفت: بر خواسته خود پافشاری می‌کنیم و اگر این امر صورت نگیرد تلاش می‌کنیم خود را زیر مجموعه بخش تخت قرار دهیم. 

طاهر قریشی رئیس شورای روستای توج نیز ضمن تایید موارد گفته شده تاکید کرد: ما متوجه نشدیم فردی که رای‌ها را قرائت می‌کرد واقعا رای ما را می‌خواند یا رای را جوری که دلش می‌خواست می‌خواند، شوراهای روستاهای بخش قلعه قاضی نسبت به این انتخابات اعتراض دارند و می‌خواهیم ابطال شود. 

مهران نیک‌روان رئیس شورای روستای طاهری اظهار داشت: یکی از پرسنل بخشداری با در دست داشتن یک لیست به بقیه می‌گفت که به این لیست رای دهید، به من تعرفه اصلی رای نرسید و گفتند باید روی یک برگه کاغذ مهر شده رای دهم در حالی که قبل از آن گفتند تعرفه به تعداد شوراها یعنی 23 نفر وجود دارد اما متاسفانه مشخص نشد تعرفه‌های اصلی را به چه کسی دادند. 

وی افزود: در برگزاری این انتخابات شبهه وجود دارد و ما اعتراض کرده‌ایم و امیدوارم که به زودی این انتخابات از سوی مراجع ذیصلاح ابطال شود. 

عزیزالله کناری فرماندار بندرعباس وجود تخلف در انتخابات شورای بخش قلعه قاضی را رد کرد و گفت: چنین مسائلی مطرح نیست و صورت جلسه نیز به امضای شوراها رسیده است.

وی افزود: عملا امکان برگزاری انتخابات بدون ناطر و نماینده نیست و نماینده در انتخابات حضور داشته است، ما در بخش مرکزی شاهد تخلف بودیم و به همین دلیل انتخابات باطل و مجدد برگزار شد ولی در بخش قلعه قاضی تخلفی نبود و دلیلی برای ابطال نیست.