دریا نیوزوضعیت کرونا در قشم قرمز شد

، 09:25   /   کد خبر: 39072   /   تعداد بازدید: 74


دریانیوز: فرماندار قشم گفت: با توجه به گزارش‌های جدید، وضعیت کرونا در این شهرستان از نارنجی به قرمز تغییر کرده است که بر این اساس مصوبه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه در این شهرستان اعمال می‌شود.

علیرضا نصری افزود: محدودیت‌های تردد در اسکله‌های جزیره قشم اعمال می‌شود.وی ادامه داد: تا زمان خروج از وضعیت قرمز در قشم، ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی و خروج خودروهای شخصی پلاک بومی این شهرستان‌ به سایرشهرها ممنوع است.

فرماندار قشم تصریح کرد: همچنین مسافرانی که در جزیره قشم حضور دارند، باید این شهرستان را ترک کنند و در غیر این صورت با جرائم سنگین از سوی پلیس راهور مواجه خواهند شد.

وی تاکید کرد: ممنوعیت تردد درون شهری شبانه خودروها، از ساعت ۲۲ تا سه بامداد، که از زمان نارنجی شدن وضعیت قشم آغاز شده بود، ادامه خواهد داشت.

نصری افرود: مشاغل گروه سه و چهار نیز تعطیل اعلام می‌شود و بر این اساس مدرسه‌های شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پر برخورد مانند کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها و چایخانه‌ها تعطیل و مراسم‌های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و اقامه نماز جمعه تا تبدیل وضعیت مساعد در شهرستان ممنوع است.

رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان قشم گفت: اداره‌های ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با دو سوم کارکنان و در سایر ادارات، ارائه خدمات با حضور ۵۰ درصد از کارکنان انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا ؛ وی تصریح کرد: با توجه به خطر شیوع بیشتر ویروس کرونا، تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و خودداری از هرگونه تجمع و مراسمات عروسی، عزا، دورهمی و مهمانی با جدیت بیشتری پیگیری شده و با متخلفان برخورد می‌شود.