دریا نیوزرد پای ویروس کرونای انگلیسی در سراسر بندرخمیر

، 09:18   /   کد خبر: 39068   /   تعداد بازدید: 75


دریانیوز: مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر به همراه معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان و حراست این مرکز، ضمن بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت روستای کشار از تنها درمانگاه شبانه روزی خصوصی(درمانگاه سینوهه) در شهرستان بندرخمیر واقع در شهر جدید علوی بازدید و روند ارائه خدمات به مراجعین و وضعیت بیماری کرونا را در این مرکز مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

دکتر احمد چنگایی  گفت: در همه جای استان و شهرستان رد پای این ویروس جهش یافته و خطرناک وجود دارد و اگر از این ویروس مراقبت نکنیم مبتلایان این ویروس افزایش چشمگیری خواهد داشت. سرعت سرایت، انتقال و مرگ و میر این ویروس بسیار بالا است و در مراکز پرازدحام و بسته سرایت پذیری این ویروس خیلی بالا است.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی خاطرنشان کرد: متاسفانه رد پای کرونای انگلیسی در کل شهرستان پیدا شده و تمام مناطق شهرستان درگیر این ویروس شده است و این موضوع زنگ خطر را به صدا درآورده است وعادی‌انگاری می‌تواند موج‌های دیگری از این بیماری با ویروس جهش یافته را در بندرخمیر رقم بزند.

به گزارش ایسنا ؛ چنگایی با اشاره به اینکه یکی از نگرانی‌های ما و همکاران این است که جهش‌های ویروس، ما را گرفتارتر کند اما تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم، تشدید رعایت پروتکل‌ها است، اظهار کرد: با توجه به شروع سال جدید و تعطیلات ایام نوروز و شروع سفرها باید مراقب این شلوغی و ازدحام بوده و بیش از پیش مردم پروتکل های بهداشتی را جدی گرفته و از رفتن به سفر، مهمانی دادن و برگزاری مراسمات خوداری کرده و استفاده از ماسک 3 لایه را در هنگام خروج از منزل فراموش نکنند.