دریا نیوزبهره برداری از مسکن مهر ۵۲۸ واحدی بندرعباس

، 09:53   /   کد خبر: 39064   /   تعداد بازدید: 104


دریانیوز: مسکن مهر ۵۲۸ واحدی بندرعباس با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: ساخت مسکن برای اقشار نیازمند علاوه بر خانه دار شدن خانواده‌های فاقد مسکن، موجب کاهش قیمت مسکن در سطح کلان می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد افزود: خیرانی که در استان هرمزگان زمین در اختیار دارند می‌توانند با اعطای این زمین‌ها به حساب ۱۰۰ حضرت امام به ساخت و ساز مسکن محرومان کمک کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان هم گفت: مسکن مهر ۵۲۸ واحدی بندرعباس با زیربنای ۴۱ هزار مترمربع در ۱۲ طبقه ساخته شده است.

به گفته شهریار نوری زاده نیمی از واحد‌ها ۶۳ و نیم دیگر ۸۳ متری هستند و برای ساخت ۵۲۸ واحد مسکونی بیش از ۶۵ میلیارد تومان از محل آورده نقدی متقاضیان و تسهیلات بانکی هزینه شده است.

امروز همچنین عملیات ساخت ۱۰۰ واحد مسکن روستایی در روستای سرریگ بندرعباس آغاز شد.بازدید از مجتمع ۱۶۰ واحدی در حال ساخت مسکن ملی نیز از دیگر برنامه‌های نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن هرمزگان، زیربنای واحد‌های مسکن اقدام ملی ۸۰ تا ۹۰ متر مربع است و در مدت ۱۸ ماه ساخته و به متقاضیان تحویل می‌شود.

وی گفت: آورده نقدی متقاضیان مسکن ملی اکنون ۹۰ میلیون تومان است و متقاضیان باید در مدت زمان تعیین شده وجه پرداختی قبلی خود را تکمیل کنند.

همچنین یک واحد مسکن محرومان به نمایندگی از ۱۰ واحد در روستای چهچکور بندرعباس به بهره برداری رسید.به گزارش خبرنگار دریا ، این واحد‌ها از محل تسهیلات مسکن روستایی، حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) و کمک‌های به اقشار کم درآمد ساخته شده است.