دریا نیوزدر بندر شهید رجایی صورت گرفت: ارتقاء مکانیزم عملکرد تجهیزات بندری با اتکا به دانش بومی

، 09:51   /   کد خبر: 39063   /   تعداد بازدید: 77


دریانیوز: معاون فنی و نگهداری اداره ‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام عملیات موفقیت آمیز تعویض انرژی چین(Energy Chain  ) و کابل های ترولی جرثقیل کانتینری شماره 18 بندر شهید رجایی با تلاش متخصصان داخلی این  بندر خبر داد.

به گزارش خبرنگار دریا ، «محمدرضا  پوررجبی « گفت: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین مقابله با شرایط متاثر از تحریمها ، مجموعه تیم فنی بندر شهید رجایی با بهرهگیری از دانش بومی و استفاده از محصولات داخلی در بسیاری از زمینه ها از جمله دانش طراحی، ساخت و تعمیرات تجهیزات استراتژیک بندری  اقدامات و به توفیقات قابل توجهی در این زمینه ها دست یافته اند.

وی خاطر نشان کرد: چنین رویکردی به ساخت و ارتقاء مکانیزم های عملکردی در تجهیزات استراتژیک بندری همچون جرثقیل های تخلیه و بارگیری کانتینر(گنتری کرین) منجر شده که علاوه بر اشتغالزایی باعث کاهش خروج ارز از کشور شده  است.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تلاش‌های اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات خشکی بندر شهید رجایی برای خودکفایی کشور در زمینه تعمیر تجهیزات استراتژیک بندری اظهار داشت: بر همین اساس، پروژه تعویض انرژی چینEnergy Chain)  ) وکابل کشی سیستم ترولی و راه اندازی گنتری کرین شماره 18 در بزرگترین پایانه کانتینری ایران، طی 30 روز کاری و در ارتفاع 50 متر از سطح زمین و دریا با موفقیت به پایان رسید.

پور رجبی اعتبار اجرای پروژه جرثقیل ابر سازه یکهزار و 700 تنی را رقمی بالغ بر 40 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تیم فنی تعمیرات با سرپرستی متخصصان کار در ارتفاع، این اقدام مهم را با رعایت الزامات ایمنی طی 2 هزار نفر ساعت کار به انجام رساندند.

شایان ذکر است؛ با برخورداری از پیشرفته‌ترین پایانه ها و تجهیزات  کانتینری و برخورداری از 30 دستگاه گنتری کرین انجام 85 درصد کل آمار جابجایی کالاهای کانتینری کشور را  برعهده دارد .