دریا نیوزمنصور آرامی در مصاحبه اختصاصی با روزنامه دریا عنوان کرد: ناتوانی فرمانداری بندرعباس دربررسی دقیق روند تایید صلاحیت‌ها

دریانیوز: وزیر کشور پاسخگوی اهمال کاری فرمانداری بندرعباس در اجرای دقیق قانون انتخابات شورای شهر و روستا خواهد بود

، 11:06   /   کد خبر: 39043   /   تعداد بازدید: 115


 خبر اختصاصی دریانیوز: رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای هرمزگان گفت : فرماندار و هیات اجرایی بندرعباس جدیت و اهتمام لازم برای اجرای دقیق قانون را در تائید صلاحیت‌ها ندارند.

منصور آرامی در گفتگوی اخصاصی با روزنامه دریا ضمن اشاره به سوء مدیریت و ناتوانی فرماندار بندرعباس در برنامه ریزی و بررسی دقیق روند تایید صلاحیت‌ها طبق قانون اظهار داشت: شواهد نشان می‌دهد فرمانداری بندرعباس اراده و توان مدیریت انتخابات را در اولین مراحل آن ندارد و این موضوع باید هرچه زودتر از سوی وزارت کشور تعیین تکلیف شود.

وی افزود: برنامه ریزی، بررسی دقیق صلاحیتها و در نهایت برگزاری مطلوب و بدون حاشیه انتخابات جزء وظایف قانونی فرماندار و هیئت اجرایی است که متاسفانه ضعف عملکرد در این حوزه کاملا مشهود است و استمرار شرایط کنونی می‌تواند مشکلات زیادی بوجود بیاورد.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای هرمزگان ادامه داد: در مدت اخیر بارها شاهد انتشار اخباری درباره بازداشت اعضای شوراهای شهر در نقاط مختلف کشور بوده‌ایم و مردم نسبت به آن حساسیت خاصی دارند که اداره شهر را برای چهار سال به چه کسانی می‌سپارند.

این مهم لزوم حساسیت بیش از پیش فرمانداران و هیئتهای اجرایی در روند بررسی قانونی صلاحیت کاندیداها را نشان می دهد، اما بی‌تدبیری‌های زیادی که طی مدت اخیر در عملکرد فرمانداری بندرعباس مشاهده می شود، نشان می دهد این حساسیت وجود نداشته و وزارت کشور باید پاسخگوی معضلات متاثر از این سوءمدیریت در آینده نزدیک باشد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع مشارکت حداکثری و برگزاری انتخابات سالم بارها از سوی مقام معظم رهبری به مسئولان گوشزد شده است و از آنجا که دقت نظر کافی در تأیید و یا رد صلاحیت نامزدهای انتخابات اولین قدم در راستای تضمین مشارکت مردم و صحت و سلامت انتخابات است، با هر مسئولی که برخلاف این دو اصل مهم عمل کند برخورد قاطع قانونی صورت خواهد گرفت.

آرامی اضافه کرد: مردم خواهان سالم سازی انتخابات و تایید افراد پاکدست و متعهد هستند. لذا عدم توجه به خواسته مردم و تاثیرپذیری از بیرون و فشارهای وارده، پشت کردن به خواسته بحق مردم است.

وی در پایان با اشاره به نقش مهم هیئت های اجرایی در بررسی دقیق و عادلانه صلاحیت افراد بدون توجه به فشارهای بیرونی و عوامل دیگر یادآور شد: بر اساس قسمی که در راستای صیانت از حقوق مردم یاد کرده‌ایم مقابل هرگونه سوءجریان و تخلف ایستادگی خواهیم کرد و ضمن ارائه گزارش‌های لازم به مردم به آنها اطمینان می‌دهیم زمینه اجرای دقیق قانون را فراهم کنیم تا با خیال راحت مانند همیشه با مشارکت حداکثری بتوانند بهترین‌ها را برای اداره شهر در یک انتخابات پر شور برگزینند.