دریا نیوزگردونه کاندیداهای شورا

، 09:04   /   کد خبر: 39027   /   تعداد بازدید: 102


درحالی دوماه به تبلیغات رسمی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا وقت باقی است که برخی از کاندیدای این دوره از انتخابات
از ماه ها قبل، تبلیغات غیررسمی خود را آغاز کرده بودند و شنیده ها حاکی است که برخی ها در محلات با توزیع بسته های معیشتی و... تلاش کرده اند رای مردم را جلب کنند که با توجه به شرایط بسیار سختی معیشتی و اثرات شیوع کرونا بر زندگی مردم و بدون برنامه بودن دولت برای این خانواده ها، فرصت بهتری را برای این کاندیداهای شورا فراهم کرده است تا در این رقابت از این شیوه استفاده کنند و بسیاری از آنها که فاقد کارنامه و عملکرد قابل قبول وارائه هستند، تلاش می کنند با صرف هزینه هایی و با شیوه های غیرمتعارف، غیرقانونی و... اقدام به جلب آرای احتمالی کنند.

متاسفانه در هر دوره شورا و بخصوص در دوره اخیر شاهد افزایش تخلفات اقتصادی و... برخی از اعضای شوراها و شهرداران در مناطق مختلف بوده ایم که این موضوع نشان می دهد که در دور جدید انتخابات شوراها از یک طرف بایستی در تایید صلاحیت ها توجه بیشتری شود تا افراد دارای صلاحیت کامل بتوانند در عرصه انتخابات وارد شوند واز طرفی دیگر افراد تایید نشده، نتوانند با رفتن به پایتخت و... تاییدیه شان را کسب کنند. بطور حتم داشتن شورای متخصص، متعهد و کاردان باعث می شود که شهردارانی را با این ویژگی ها انتخاب کنند واز میزان تخلفات نیز کاسته شده و میزان رضایت شهروندان از نوع و میزان خدمات‌رسانی به آنها نیز افزایش می یابد.متاسفانه برای هر انتخاباتی، اسپانسرهایی برای حمایت از کاندیداها وارد گود می شوند که بعد از انتخابات انتظار دارند رای آورندگان نیز جبران نمایند و حمایت های لازم را از آنان داشته باشند که این زدوبندها وبده بستان ها، نتیجه ای جز فساد ندارد و دستگاه های نظارتی بایستی بااین پدیده برخورد بیشتری نمایند. برخی از تاجران و پیمانکاران و... درحالی حمایت هایی را از کاندیداهای انتخابات دارند که زمانیکه به آنها گفته می شود برای رفع مشکلاتی از محرومين مشارکت کنند، حاضر نیستند ریالی در این حوزه هزینه کنند و حداقل برای آن دنیای شان سرمایه گذاری کنند و فقط به این دنیا می اندیشند که جایی هزینه کنند تا بتوانند فوری حاصلش را ببینند و به شرعی و قانونی بودن آن هم چندان توجهی ندارند.مورد دیگر اینکه مردم بایستی در انتخاب شان توجه بیشتری نمایند.

در زمان تهیه گزارش از محلات حاشیه ای و بافت های فرسوده که بیشترین جمعیت رای دهنده نیز در همین مناطق ساکن هستند، یکی از گلایه های مشترک اهالی این بود که کاندیداها در زمان تبلیغات رسمی و غیررسمی انتخابات، وعده های زیادی را برای رفع مشکلات این مناطق و ساکنانش داده اند، اما از جمعه پس از انتخابات نمی توان راه یافتگان به شورا را حتی به راحتی دید وبا آنها صحبت کرد و از طرفی دیگر کمتر می توان آنها را در محله شان دید وبه همین دلیل مشکلات محلات همچنان پابرجاست که این تجربیات نشان می دهد که ساکنان این مناطق تلاش کنند به برنامه ها و عملکرد کاندیداها رای دهند تا کسانی وارد صحن شورا شوند که بتوانند پیگیر رفع مشکلات شان باشند و مصوبات گره گشا برای رفع مشکلات محلات و... داشته باشند و آنها را مانند زمان تبلیغات، در محلات و مناطق زندگی شان ببینند تا بعد دوباره و چندباره از نوع انتخاب شان پشیمان نشوند.

علی زارعی/دریا