دریا نیوزمسئولان، متهم ردیف اول

، 09:15   /   کد خبر: 39015   /   تعداد بازدید: 66


دریانیوز: بدون شک در ایجاد شرایط امروز کرونا که افزایش آمار مبتلایان و فوتی های کرونا را در روزهای اخیر شاهدیم و در روزهای آینده بطور حتم این آمارها همچنان روند صعودی خواهد داشت، مسئولان متهم ردیف اول هستند. زمانی که بسیاری از شهرهای هرمزگان رنگ آبی داشتند و بایستی مسئولان برنامه ریزی می کردند تا این رنگ به سمت سفید و سبز برود، اما بدلیل رها کردن شرایط علی رغم رسیدن به تعطیلات نوروز، شرایط را بگونه ای رقم زدند تا به سمت نارنجی وقرمز برویم و آمارها روند افزایشی به خود بگیرد و بخش های بیمارستانی جهت بستری بیماران افزایش یابد و صدها بیمار نیز در خانه های شان قرنطینه شوند.

متاسفانه مسؤلان شرایط را بگونه ای پیش بردند که بدلیل افزایش شمار بیماران، فشار بر کادر بهداشت ودرمان نیز افزایش یافت و آنهایی که 14 ماه در مقابل این ویروس تاجدار ایستاده اند تا از هموطنان شان مراقبت و پرستاری کنند و حال خودشان دیگر تاب و توان ندارند وفشار زیادی را متحمل شده اند. اوایل سال گذشته مسئولان ارشد کشوری به مسئولان و نمایندگان هرمزگان قول داد 600 پرستار جدید را بزودی استخدام می کنند که متاسفانه تاکنون محقق نشده است و این درحالیستکه تا پیش از شیوع کرونا اعلام شده بود که هرمزگان 1600 نفر پرستار نیاز دارد تا به استانداردها برسد و کرونا نیازها را بیشتر کرد و مسئولان فقط وعده دادند و حال نیز مسئولان ورودی ها و خروجی ها را باز گذاشتند تا شمار مبتلایان به کرونا افزایش یابد و فشار بیشتری بر پرسنل سیستم بهداشت ودرمان وارد شود.

این مسئولان فقط اگر یک شبانه روز در بخش های بیمارستانی و کووید بودند، شاید شرایط را بهتر درک کرده و در برنامه ریزی های شان واقعیت ها را درنظر می گرفتند و محدودیت و ممنوعیت ها را اجرایی می کردند واینگونه شمار مبتلایان به کرونا افزایش نمی یافت و خانواده هایی داغدار نمی شدند. آنها شرایط را عادی سازی کردند و ممنوعیت ها و محدودیت های ورود و خروج مسافران به استان را برداشتند و بهانه آوردند که از ستاد ملی کرونا دستوری دریافت نکردند و جان هموطنان شان را به خطر انداختند و روزبه روز آمار ها افزایش یافت. متاسفانه دولت در حوزه های مختلف ضعیف و گاهی برعکس عمل می کند. در تعطیلات نوروزی و زمانی که نیاز به اجرای محدودیت ها و ممنوعیت ها بود، رفت و آمدها را آزاد گذاشتند.

سال گذشته که هنوز آمارها و شیوع کرونا اینقدر گسترده نبود، ممنوعیت ها و محدودیت های خوبی اجرا شد؛ اما امسال متاسفانه هیچگونه ممنوعیتی اجرا نشد و مسافران با خاطری آسوده به استان وارد شدند و در سواحل و پارک ها و... چادر زدند و مانند سال98 و ماقبل آن، شلوغی میهمانان نوروزی مشهود بود و مسئولان هم فقط نظاره گر بودند و در واقع مسئولان و متولیان مربوطه در بیماری و مرگ تک تک شهروندان مقصر بوده وبایستی پاسخگو باشند. زمانی که ممنوعیت و محدودیتی در تعطیلات نوروز اجرا نشد، بسیاری از شهروندان و مسافران به یقین رسیدند که شرایط عادی است و به این دلیل که محدودیت و ممنوعیتی وجود ندارد بار سفر بستند و بدون ماسک و فاصله گذاری وارد استان شدند و زمانی که به آنها گفته می شد، حداقل ماسک بزنید و پروتکل ها را رعایت کنید، با حالتی طلبکارانه می گفتند که در شهر خودشان از ماسک استفاده نمی کنند ودر این شهر هم از ماسک استفاده نمی کنیم.
علی زارعی/ دریا