دریا نیوزرئیس سازمان ملی استاندارد: ظرفیت سازی در استاندارد با هدف توسعه تجارت افزایش می یابد

، 09:04   /   کد خبر: 38989   /   تعداد بازدید: 121


دریانیوز: رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ظرفیت سازی استاندارد دراین سازمان با هدف توسعه تجارت اعم از صادرات و واردات افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار دریا ؛ غلامرضا شریعتی در جریان بازدید از بندر شهید رجایی به خبرنگاران اظهار داشت: با توجه اهمیت موضوع سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از نهادهای حاکمیتی متولی ظرفیت سازی و تضمین کیفیت کالا باید در تولید و تجارت حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: با وجود تحریم های ظالمانه دشمن، استاندارد بنا بر سیاست های نظام از سطح کیفی ، استاندارد سازی و نظارت خود نکاسته و همواره تاکید بر استاندارد سازی کالاهای صادراتی و وارداتی به کشور را دارد.

رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت:برای همین منظور و در جهت تسریع امور در بندرگاههای استان هرمزگان مجوزهای بیشتری برای استقرار آزمایش کالاها داده می شود که می توانند کارکرد این سازمان را بالا ببرند.

شریعتی اضافه کرد: این سازمان ضمن تلاش برای کاهش تصدی گری، تقویت بخش خصوصی، افزایش آزمایشگاه های تخصصی و شرکت‌های بازرسی را در اولویت قرار داده تا بتوان متوازن و به صورت انعطاف‌پذیر شرایط را برای صادرات و واردات کشور تسهیل کرد.