دریا نیوزمعاون نظارت سازمان صمت استان خبر داد: ثبت ۱۲ میلیارد تخلف برای مرغداریهای هرمزگان

، 08:55   /   کد خبر: 38986   /   تعداد بازدید: 101


دریانیوز: معاون نظارت، بازرسی وحمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گفت: ۲۲ پرونده تخلف به اررش ۱۲ میلیارد ریال برای مرغداری ها و کشتارگاهای صنعتی استان تشکیل شد.

عبدالرضا پیروی منش با اعلام این خبر افزود: بازرسان بیش از ۲۹۶ مورد از واحدهای مرغداری در سطح استان هرمزگان بازرسی کردند.وی بیان داشت:همچنین باتوجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار هرمزگان مبنی بر اعلام لیست واحدهای مرغداری که مرغ خود را بر اساس مجوز صادره از اداره کل دامپزشکی استان به واحد کشتارگاهی تحویل نداده، تعداد ۲۰۲ پرونده تخلف عرضه خارج از شبکه مرغ به ارزش ۱۰۹ میلیارد ریال تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

پیروی منش تصریح کرد: درصورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله عرضه خارج از شبکه کالاهای اساسی، رعایت نکردن قیمت‌های مصوب، گرانفروشی، اخفاء و امتناع از عرضه بر اساس قوانین نظام صنفی و تعزیرات حکومتی با متخلفان برخورد جدی و قانونی خواهدشد.

پیروی منش در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص و یا سایر تخلف های اقتصادی و صنفی به شماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اطلاع دهند.طبق اعلام سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، نیاز روزانه هرمزگان به مرغ گرم حدود ۹۰ تا ۱۱۰ تن بوده و سازمان جهاد کشاورزی طبق این نیاز اقدام به کشتار مرغ می‌کند.

براساس مصوبه نشست هماهنگی توسط صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و ستاد تنظیم بازار این نیاز به مرغ گرم هم اکنون به ۱۲۰ تن به صورت روزانه رسیده و سازمان جهادکشاورزی با آمادگی کامل نسبت به کشتار این میزان به صورت روزانه اقدام می‌کند.

به گزارش ایرنا ؛ تا پایان امسال هیچ کمبودی در زمینه تامین مرغ نخواهیم داشت و مرغ به میزان کافی جهت کشتار در مرغداری های استان وجود دارد.