دریا نیوزپشت گوش انداختن مشکلات روستای پشتکوه بندرعباس

، 10:06   /   کد خبر: 38968   /   تعداد بازدید: 84


دریانیوز: نیمه‌کاره ماندن پل، اجرایی نشدن ایمن‌سازی جاده‌ها، عدم بهسازی آسفالت همچنین رفع نشدن معضل آب‌گرفتگی روستای پشتکوه سبب ایجاد نارضایتی در میان اهالی این روستا و روستاهای هم‌جوار شده است.بی‌توجهی به زیرساخت روستاها می‌تواند تبعات سنگینی ازجمله افزایش مهاجرت به شهرها، کاهش تولید محصولات کشاورزی، از رونق افتادن دام‌پروری و گسترش حاشیه‌نشینی را در پی داشته باشد. در آخرین سرشماری‌ها هرمزگان قریب به 50 درصد جمعیت استان متعلق به روستاییان است، ازاین‌رو باید توجه ویژه‌ای به آنان صورت پذیرد، بااین‌حال هرگاه پای درد دل اهالی روستاهای هرمزگان بنشینیم، گلایه‌های بسیاری دارند؛ گلایه‌هایی که البته با اندکی تفقد قابل‌حل است و بسیاری از خواسته‌هایشان بار مالی سنگینی نیز ندارد.علی یکی از اهالی روستای پشتکوه است که خواستار رسیدگی به مشکل پل نیمه کاره ی روستای خود شده است.

وی عنوان کرد: پل این روستا برای مدت زیادی است که نیمه‌کاره رها شده و همین مسئله مشکلات بسیاری را برای اهالی ایجاد کرده است.
به گزارش موج ، وی این پل را راه ارتباطی چهار روستای هم‌جوار پشتکوه به این روستا و سپس به شهرستان بندرعباس و میناب عنوان کرد و افزود: در هنگام بارندگی‌های شدید و ‌وقوع سیلاب‌ها مسیر چهار روستای متصل به پشتکوه برای دو الی سه هفته مسدود می‌شود و خسارت‌های زیادی را برای اهالی این منطقه به بار می‌آورد.

علی اضافه کرد: در این شرایط برای تأمین اقلام ضروری با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شویم و تردد و عبور از پل خطرات زیادی را در پی خواهد داشت.

وی با اظهار تأسف و نگرانی در خصوص مشکلات عدیده‌ی روستاییان، بیان داشت: ایمن نبودن جاده‌ها و آسفالت نامناسب یکی دیگر از معضلاتی است که منجر به تصادفات مرگبار در این منطقه شده است.

وی افزود: در مسیر صعب‌العبور روستای پشتکوه به علت جاده‌های ناایمن و عدم بهسازی آسفالت، در ماه‌های اخیر شاهد چندین مورد تصادف، غرق شدن خودرو و کند شدن امکان انتقال بیماران و مصدومان به شهر بوده ‎ایم.از این فرد در رابطه با میزان پیشرفت این پل پرسیدیم که وی گفت: هم‌اکنون عملیات اجرایی پل روستای پشتکوه 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

وی ادامه داد: متأسفانه نزدیک به یک ماه است که مسئولان برای ساخت و تکمیل پل اقدامات لازم را انجام نداده‌اند و علی‌رغم پیگیری‌های مکرر تاکنون نتایجی حاصل نشده است.

وی در پایان تصریح کرد: تقاضای اهالی روستا از مسئولان این است که عملیات اجرایی ایمن‌سازی جاده‌ها، بهسازی آسفالت و همچنین معضل آب‌گرفتگی این روستا به هنگام وقوع بارندگی و همچنین عملیات تکمیل پل را هر چه سریع‌تر در اولویت کار خود قرار دهند.

گفتنی است روستای پشتکوه یکی از روستاهای شهرستان بندرعباس به‌حساب می‌آید که در کیلومتر 45 محور بندرعباس-میناب واقع شده است.