دریا نیوزآزادی ۶۱ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در بندرعباس به مناسبت عید سعید مبعث

، 10:03   /   کد خبر: 38966   /   تعداد بازدید: 79


دریانیوز: رئیس کل دادگستری هرمزگان از آزادی ۶۱ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد در بندرعباس به مناسبت عید سعید مبعث خبر داد.

به گزارش خبرنگار دریا؛ همزمان با عید سعید مبعث ، طی مراسمی با حضور علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، ۶۱ نفر از زندانیان محکومیت‌های مالی و جرایم غیر عمد در بندرعباس آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این مراسم اظهارداشت: به مناسبت عید مبعث نبی مکرم اسلام(ص) و در آستانه سال نو ، ۶۱ نفر از زندانیان محکومیت مالی و جرایم غیرعمد از زندان آزاد شدند.

وی تصریح کرد: بدهی این افراد بالغ بر ۹۶ میلیارد ریال بود که خوشبختانه در نتیجه پیگیری های دستگاه قضایی و ستاد دیه استان با همت خیرین نیک اندیش و گذشت شکات زمینه آزادی آنها فراهم شد.

عالیترین مقام قضایی استان هرمزگان در ادامه افزود: آزادی زندانیانی که بدون قصد و غرض مرتکب جرمی غیر عمد شدند امری خداپسندانه است و باید از تمامی ظرفیت های نهادهای حمایتی و خیران برای رهایی این افراد از زندان استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: آزادی این زندانیان در بازسازی اجتماعی و استحکام روابط خانوادگی آنان بسیار تأثیر گذار است و روند اصلاح و تربیت آنها را نیز تسریع می‌کند.