دریا نیوزدسترسی روستاهای بشاگرد و حاجی‌آباد به اینترنت فراهم شد

، 09:55   /   کد خبر: 38954   /   تعداد بازدید: 85


دریانیوز: آیین افتتاح پروژه های ارتباطی حوزه روستایی هرمزگان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار هرمزگان، نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، مدیران زیر مجموعه وزارت ارتباطات در استان و مدیران عامل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در استانداری هرمزگان برگزار شد.

استاندار هرمزگان در این خصوص اظهار کرد: بر اساس اقدامات جهادی انجام شده در شش ماه گذشته، میزان بهره مندی مناطق روستایی استان و دسترسی آنان به شبکه ملی اطلاعات از ۶۰درصد به ۸۲درصد ارتقا یافته است.

فریدون همتی اضافه کرد: اپراتور شرکت همراه اول با احداث و ارتقا ۹۷ سایت تلفن همراه، ۱۴۰ روستا را تحت پوشش قرار داده است و شرکت ایرانسل نیز با احداث و ارتقا ۹۰ سایت، زمینه دسترسی مردم ۱۴۱روستا را به شبکه ملی اطلاعات فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۸۷ سایت تلفن همراه ایجاد و یا ارتقا پیدا کرده است که ۲۸۱ روستای بدون خدمات را به شبکه ملی اطلاعات متصل کرده است، عنوان کرد: میزان سرمایه گذاری برای اجرای این پروژه ها ۱۸۶میلیارد تومان است که این اعتبار علاوه بر هزینه توسعه زیرساخت های فیبر نوری در شهرستان بشاگرد و حاجی آباد است.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر ۲۴۵روستای بالای ۲۰خانوار که عموما در مناطق شرق میناب، مناطق کوهستانی جاسک و مناطق کوهستانی بندرعباس شامل فین و سیاهو از دسترسی به شبکه ملی اطلاعات محروم هستند که با برنامه ریزی وزارت ارتباطات و مجموعه پیگیری هایی که در حال انجام است، برنامه ریزی برای اتصال این روستاها به شبکه ملی اطلاعات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۵ درصد روستاهای شهرستان بشاگردبه شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند و تا پایان سال جاری میزان دسترسی روستاهای بشاگرد به شبکه ملی اطلاعات به ۱۰۰درصد خواهد رسید، خاطرنشان کرد: همچنین کل شبکه فیبرنوری استان سه هزار کیلومتر بوده که با پیگیری استاندار هرمزگان و حمایت وزیر ارتباطات، ۷۰۰کیلومتر فیبر به استان تخصیص داده شد.

به گزارش ایسنا، همتی با اشاره به اینکه با حمایت دولت تدبیر و امید، طی ۴۵ روز بیش از ۲ هزار مدرسه در اردیبهشت ماه سال جاری هوشمند سازی شده است، اضافه کرد: در سفر پیشین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به هرمزگان، اجرای این پروژه‌های مهم مصوب و تاکید شد که تا بیستم اسفند ماه به بهره‌برداری برسند  که با تحقق این امراین پروژه‌ها در زمان مقرر افتتاح شد.