دریا نیوزفرماندار بندرعباس بندرعباس خبر داد: 20 اسفند آغاز ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها

 دریانیوز: عزیزاله کناری فرماندار در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات شهرستان بندرعباس گفت : شروع ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه مورخ20/۱۲/۹۹ به مدت ۷ روز تا سه شنبه مورخ26/۱۲/۹۹ ادامه دارد .

، 13:13   /   کد خبر: 38804   /   تعداد بازدید: 65


 دریانیوز: عزیزاله کناری فرماندار در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات شهرستان بندرعباس گفت : شروع ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه مورخ20/۱۲/۹۹ به مدت ۷ روز تا سه شنبه مورخ26/۱۲/۹۹ ادامه دارد .وی در ادامه بیان داشت : ثبت نام شورای اسلامی روستایی و تیره های عشایری نیز از ساعت ۸ صبح روز دوشنبه مورخ16/۱/۱۴۰۰ شروع و به مدت یک هفته تا روز یکشنبه مورخ22/۱/۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت .

نماینده عالی دولت در شهرستان اعلام نمود : بر اساس تبصره ی ۳ ماده ی ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی ، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از ۳ ماه نگذشته باشد را ارائه نمایند . فرماندار بندرعباس تصریح کرد : فرآیند ثبت نام اولیه داوطلبان در این حوزه بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه ای که اعلام خواهد شد می باشد و داوطلبین می توانند فرایند ثبت نام را در منزل و دفاتر خدمات الکترونیکی انجام دهند .

وی افزود : با توجه به ماده ۳۲ قانون انتخابات اشخاصی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شوراهای اسلامی محرومند باید قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند . عزیزاله کناری در پایان گفت : با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی از داوطلبان درخواست می شود که فرایند ثبت نام خود را به روزهای پایانی واگذار نکنند تا باعث ازدحام نگردد .