دریا نیوزدردسرهای گرانی پوشک و شیرخشک

، 10:53   /   کد خبر: 38799   /   تعداد بازدید: 57


 دریانیوز: خانواده های که نوزاد و کودک یکی دوساله دارند، از قیمت های سرسام آور پوشک بچه، شیرخشک، دارو و... گلایه مندند و قیمت ها هم که روزبه روز در حال افزایش است.این فشار اقتصادی از آن طرف برای خانواده هایی شدیدتر است که از قشر متوسط و محروم جامعه هستند و برخی هم در یک سال اخیر با شیوع کرونا، شغل شان را از دست داده اند و درآمدشان کاهش یافته است و از آن طرف هزینه های زندگی شان افزایش یافته است. در این شرایط سخت واقعا خرید پوشک، شیر خشک و... برای این خانواده ها بسیار سخت است و ماهیانه حداقل چندهزار تومان بایستی برای این موارد هزینه شده و هزینه های درمان و... هم به آن افزوده می شود.

در این شرایط نیاز است خیرین به یاری چنین خانواده هایی بشتابند و مشکلات شان را تا حدی برطرف نمایند. گرچه در یکسال اخیر رزمایش های معیشتی برای کمک به چنین خانواده هایی در مناطق شهری و روستایی اجرایی شد و بسته های معیشتی بین خانواده های نیازمند توزیع شد که در ماه‌های اخیر این موضوع اندکی کم رنگ تر شده است؛ اما می طلبد در حوزه توزیع پوشک و شیرخشک، هزینه های درمان و... خانواده های نیازمند و محروم نیز تدابیری اندیشیده شده و نهادها و موسسات خیریه و نیکوکاری در این بخش نیز حضور گسترده تری داشته باشند و مشکلات این خانواده ها را تاحد زیادی برطرف کنند.

متاسفانه شرایط اقتصادی روزبه روز بر مردم فشار وارد می کند و اقشار محروم اثرات مشکلات اقتصادی را بیشتر متحمل می شوند و از آن طرف همین خانواده ها هم بیشترین فرزندآوری را دارند که نیاز است از آنها حمایت بیشتری صورت گیرد. خانواده هایی هستند که در تأمین معیشت اولیه و سه وعده غذایی هم درمانده شده اند و توان مالی برای خرید مرغ و ماهی وحبوبات و... و برخی حتی برای خرید نان هم مشکل مالی دارند و شرایط شان روزبه روز سخت تر می شود که این خانواده ها نیز نباید فراموش شوند.از آن طرف این شرایط اقتصادی باعث شده است که میزان بزه و سرقت افزایش یابد که در برخی از محلات حاشیه ای و بافت های فرسوده، ساکنان از افزایش سرقت ها و زورگیری ها گلایه مندند و خواستار ارتقای امنیت در این مناطق هستند و می طلبد متولیان مربوطه در این حوزه نیز اقدام کنند. اثرات این شرایط سخت اقتصادی را بر حوزه های مختلف بایستی مدنظر داشت و ارتباط آن با سرقت، خلاف، بزه و... را نمی توان کتمان کرد و بایستی این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

از آن طرف هم بایستی مشکلات خانواده های محروم هم با اتخاذ راهکارهایی تاحدی برطرف شود وخانواده هایی که نوزاد و کودک دارند و برای تامین پوشک، شیرخشک، تغذیه شان و... با مشکل مواجهند را بایستی موردتوجه قرار داد ونهادهای حمایتی و خیرین بایستی اقداماتی را برای رفع مشکلات شان داشته باشند.

علی زارعی/ دریا