دریا نیوزبی توجهی کرونایی تا کی؟

، 10:07   /   کد خبر: 38770   /   تعداد بازدید: 51


دریانیوز:  درحالی پرستاری دیگر از کادر درمان هرمزگان چند روز قبل جان خود را بدلیل ابتلای به ویروس منحوس کرونا از دست داد که متاسفانه هنوز تدبیری اساسی جهت پیشگیری از این بیماری در استان اندیشیده نشده است و نه مردم ونه مردم این بیماری را جدی گرفته اند و دورهمی و عروسی و ختم و... همچنان پابرجاست و مسافران وارد استان می شوند و مسئولان هم از ورود مسافران وگردشگران چندان جلوگیری نمی کنند و وضعیت ساحل و بازار و.... مورد توجه قرار نمی گیرد.

حتی شنیده شده دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان قشم که این پرستار در آن بیمارستان مشغول به خدمت بود، هم مدتی است که خراب شده بود. متاسفانه مشکلات کمبود تجهیزاتی ونیروی انسانی در حوزه بهداشت ودرمان استان همچنان وجود دارد و جوابگوی نیاز استان نیست و از آن طرف میزان حضور مسافران در هفته های اخیر بگونه ای افزایش یافته است که بسیاری از شهرهای آبی استان را زرد و نارنجی کردند وبا شرایط فعلی بطور حتم برخی شهرها قرمز خواهند شد و شهروندان بیشتری به کرونا مبتلا شده و برخی هم جان شان را از دست می دهند و بر کادر بهداشت ودرمان فشارکاری مضاعفی وارد خواهد شد که بایستی تدابیر لازم اندیشیده شود. متاسفانه ورودی های استان کنترل مناسبی ندارد و مسافران زیادی از مناطق مختلف جهت تفریح وارد استان شده و باعث افزایش بیماری و انتقال‌ به دیگران گردیده که درصورت تداوم شرایط فعلی، بطور حتم خانواده های بسیاری در استان درگیر این بیماری شده و برخی نیز عزادار می شوند.

در حال حاضر حتی برخی از روستاها شرایط بحرانی دارند و بعضی از روستاها براساس اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان قرنطینه شده اند. این موضوع نشان می دهد که رفت و آمد به روستاها نیز بایستی کنترل شده تا باعث افزایش انتقال بیماری نشود و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها نیز بایستی در این حوزه اقدامات پیشگیرانه را داشته باشند. همچنین از تردد های بین شهری و داخل شهری بایستی کاسته شده و اکیپ های نظارتی افزایش یابند. متاسفانه ساحل بندرعباس هم در شرایط مناسبی قرار ندارد و علاوه بر شلوغی بسیار زیاد ساحل، میزان عرضه قلیان بخصوص در ساحل روبروی مجتمع نیلی و ستاره جنوب تا خواجه عطاء بصورت غیرقابل باوری بالاست و جمعیت جوان زیادی بدون ماسک و توجه به فاصله گذاری و رعایت پروتکل ها در آنجا تجمع می کنند ونیاز است که مسئولان مربوط اقدام مناسبی را در ساحل داشته باشند تا از انتقال بیماری در این حوزه نیز کاسته شود.

علی زارعی/ دریا