دریا نیوزفرمانده مرزبانی ناجا خبر داد: انسداد کامل مرزها تا ۳ سال آینده

دریانیوز: فرمانده مرزبانی ناجا ‌از رصد ۲۴ ساعته مرزهای ایران با دوربین‌های پیشرفته دید در شب و حرارتی و ریز‌پرنده‌ها خبر داد.

، 09:35   /   کد خبر: 38762   /   تعداد بازدید: 94


دریانیوز: فرمانده مرزبانی ناجا ‌از رصد ۲۴ ساعته مرزهای ایران با دوربین‌های پیشرفته دید در شب و حرارتی و ریز‌پرنده‌ها خبر داد.

سردار احمدعلی گودرزی اظهار داشت: امسال یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی و فرمانده این نیرو، تهیه زیرساخت‌های لازم برای هوشمندسازی پلیس بوده است.

وی افزود: در همین راستا مرزبانی هم یکی از اولویت خود را بعد از ارتقای توان عملیاتی و همکاری و تعامل با کشورهای همسایه، بر همین اساس طراحی کرده که مرزها را به صورت یکپارچه بتوانیم هوشمندسازی کنیم.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: به همین منظور حس‌گرهایی که نیاز است تا مرزها بیش از گذشته مراقبت شوند، ریز پرنده‌های مورد نیاز جهت جهت پایش تصویری مرزها و دوربین‌های پیشرفته که 90 درصد این تجهیرات بومی بوده تامین شده است.

وی تصریح کرد: خرسندیم در اولین روز از چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی اکثر تجهیزات‌ از جمله شناورهای حیدر 60 فوتی کاملا بومی شده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است و دوربین‌ها و ریز پرنده‌ها هم به همین شکل است.

گودرزی گفت: امیدوار هستیم در آینده نزدیک دستگاه‌هایی برای تصویربرداری از حدود آب‌های سرزمینی و انحصاری را به بدنه مرزبانی تزریق کنیم که در روزهای آینده این ریزپرنده‌ها با اولویت به استان هرمزگان واگذار می‌شوند.

وی تاکید کرد: دوربین‌های پیشرفته دید در شب و حرارتی کاملا فعل و انفعالات را در نقاط صفر مرزی تحت پوشش قرار خواهد داد و می‌تواند در ارتقای امنیت پایدار کشور تاثیرگذار باشد نیز از اولویت‌های مرزبانی است.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: امیدواریم دولت و مجلس محترم که با ترکیب جدید امیدبخش است ما را در برنامه‌‌های آینده یاری دهند تا بتوانیم در یک پروسه 3 ساله به نحو شایسته هم انسداد مرزهای کشور را تکمیل کنیم و هم تجهیزات پیشرفته‌تری را در اختیار بگیریم و در حوزه هوشمندسازی هم اقدامات موثری انجام بدهیم.

به گزارش تسنیم ؛ وی تاکید کرد: البته کار رو به صعود و پیشرفت است اما باید دولتمردان در این راستا ما را به ویژه در حوزه دریایی که نیازمند تجهیزات پیشرفته هستیم، یاری دهند تا کنترل‌های مرزی شایسته انجام شوند.