دریا نیوزمدیر کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان : به دنبال تزریق سرمایه به پروژه های سرمایه گذاری در هرمزگان هستیم

، 13:25   /   کد خبر: 38755   /   تعداد بازدید: 64


دریانیوز:  نشست دکتر اکرمی خزانه دار کل کشور با مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به ریاست دکتر دسینه نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان برگزار شد. در این نشست دکتر اکرمی خزانه دار کل کشور گفت؛ حجم گمرک و تجارت خارجی در هرمزگان نشان دهنده اهميت موضوع گمركات در هرمزگان است كه با توجه به نقش آن در كشور نيازمند نگاه ويژه مركز به استان هرمزگان مي باشد.اکرمی با بیان اینکه طبیعتا این نگاه در وزارت امور اقتصادی و دارایی وجود دارد افزود: گمرکات هرمزگان برای دولت از اهمیت خاصی برخوردار است و همواره به شکلی دقیق رصد می شود.

خزانه دار کل کشور در پاسخ به مشکلات مطروحه در خصوص بحث اموال تملیکی در استان گفت؛ما در بسیاری از موارد با شما هم عقیده ایم و برای حل معضلات استان مشکلات را منعکس می کنیم.در بخش دیگری از اين نشست اکرمی با بیان اينکه وصول مالیات در استان هرمزگان وضعیت مطلوبی دارد افزود ؛ استرداد مالیات ارزش افزوده كه به آن اشاره شد نکته بسیار درست و مهمی است که حتما به آن رسیدگی خواهد شد. دکتر اکرمی در پاسخ به موضوع کمبود نیروی انسانی و استخدام در دستگاه های تابعه وزارت در هرمزگان گفت؛ متأسفانه این مشکل بزرگی است که باید به صورت مکتوب توسط دكتر دسينه به عنوان نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی در هرمزگان به وزارت ارسال و پیگیری شود.دكتر اکرمی با بیان اينکه ظرفیت های بالقوه بسیاری در استان هرمزگان است افزود؛ متأسفانه این استان تا کنون به جایگاه واقعی خود نرسیده وشاخص های کلان و انتقاداتی که دکتر دسینه مطرح کردند شامل نکات مهمی بود که نشانگر عدم دستیابی به ایده آل هاست.

خزانه دار کل کشور با اشاره به موضوعاتی که پیرامون بیمه های خصوصی و نرخ شکنی ها مطرح شد افزود؛ متأسفانه این موارد وجود دارد و باید به جد رسیدگی شود در غیر اینصورت این اتفاق برای بیمه های دولتی آسیب زننده است. در بخش دیگری از این نشست نماینده وزیر امور اقتصادی و دارایی در هرمزگان به ارائه گزارش عملکرد درآمدهای استانی در سال جاری پرداخت . دکتر دسینه ضمن قدردانی از زحمات مدیرکل و همکاران امور مالیاتی در استان هرمزگان افزود : خوشبتانه امور مالیاتی با رشد33 درصدی نسبت به مدت مشابه سال98 رشد قابل توجهی داشته که این امر شایسته تقدیر است. وی در ادامه با بیان  رشد 28درصد درآمدهای غیرمالیاتی در  استان به رشد41درصدی سپرده گذاری ،23 درصدی مطالبات و33درصدی تسهیلات بانکی اشاره کرد.مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان در پایان با بیان اینکه با جدیت به دنبال تزریق سرمایه به پروژه های سرمایه گذاری در هرمزگانیم و از این طریق می توانیم پروژه های مزيت دار استان هرمزگان را با شتاب بیشتری  انجام دهیم و زمینه ساز توسعه استان هرمزگان باشیم.