دریا نیوزلزوم ترویج سبک زندگی اسلامی

، 09:22   /   کد خبر: 38751   /   تعداد بازدید: 67


دریانیوز: ترویج سبک زندگی اسلامی یکی از خلاءهایی است که دستگاه های فرهنگی، مذهبی و.... بایستی به آن توجه کنند تا حتی کسانی که تمایل دارند با این سبک زندگی کنند، بدلیل عدم آگهی، از آموزه های دینی منحرف نشوند و بتوانند با سبک زندگی دینی و بایدها و نبایدهایش آشنا شوند.گرچه در حال حاضر در  سخنرانی مراسمات هیئت شهدای گمنام بندرعباس که شب های جمعه و در مناسبت های مذهبی به این موضوع هم اشاراتی شده و تداوم دارد، اما نیاز است که در مناطق مختلف شهر و استان بصورت حضوری و مجازی و... در خصوص سبک زندگی اسلامی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شود؛ زیرا بسیاری از خانواده ها گلایه مند که در این حوزه بخوبی اقدام نشده است و بدلیل عدم آشنایی کامل اقشار مختلف با سبک زندگی اسلامی و دیدگاه و روش زندگی بزرگان دین و... آنها نیز گاهی شاهد رفتارهایی حتی از قشر مذهبی هستند که با آموزه های دینی مطابقت ندارد واین موضوع نشان می دهد که در این حوزه بخوبی اقدام نشده است ومی طلبد متولیان مربوطه به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند و توپ این مسئولیت را در زمین همدیگر پاسکاری نکنند و همچنین از موازی کاری بپرهیزند.

متاسفانه سبک زندگی غربی را دشمنان با شیوه های مختلف در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه کرده اند و برخی ها چنان در این سبک زندگی غرق شده اند که جدا کردنشان از این زندگی غربگرایانه سخت است و این موضوع بدلیل سهل انگاری دستگاه های متولی در این بخش در کشور واستان  است که نتوانسته اند خلاءهای موجود را برطرف نمایند و تغییر نوع پوشش حتی برخی از بومیان و سگ گردانی برخی جوانان و... را نباید به سادگی از کنارش گذشت است. از آن طرف متاسفانه کمتر جلسات اخلاقی در شهر واستان بطور مرتب برگزار می شود و یا از اساتید اخلاق دعوت می شود که حتی نهادهای متولی می توانند بخش زیادی از جلسات را بصورت غیرحضوری و در بستر فضای مجازی برگزار کنند و از طرفی بایستی فرصتی جهت پاسخگویی به دغدغه ها و سئوالات و چالش های این حوزه برای اقشار مختلف جامعه فراهم شود و از ظرفیت رسانه ها نیز استفاده شود.

چرا همچنان بسیاری از خانواده ها دغدغه آموزش قرآن به فرزندان شان را دارند و همچنین برخی ها عنوان می کنند برای ارتقای رشد معنوی شان و پاسخ به سئوالات شان در حوزه های مختلف، نمی دانند بایستی به چه کسی و کجا مراجعه نمایند؟ برخی خانواده ها و بخصوص جوانان و زوج های جوانی که تمایل دارند با سبک زندگی اسلامی بیش از پیش آشنا شوند، این فرصت برای شان فراهم نیست و حتی برخی عنوان می کنند بایستی زندگی ائمه اطهار و چهارده معصوم (ع) وبزرگان دین را در ابعاد مختلف بشناسند و الگو گیری کنند که این فرصت برای شان فراهم نیست که بایستی در این حوزه برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

علی زارعی/ دریا