دریا نیوزجانشین و سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان خبر داد: کنترل جدی در مراودات هرمزگان با کشورهای حوزه خلیج فارس

، 10:02   /   کد خبر: 38723   /   تعداد بازدید: 80


دریانیوز: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین و سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان گفت: در موج قبلی شیوع کرونا، هرمزگان پس از خوزستان دچار پیک بیماری شد که از مردم هرمزگان می‌خواهیم برای جلوگیری از تکرار این موضوع، هشدارها را جدی بگیرند و تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش خبرنگار دریا ، دکتر علی رئوفی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اشاره به نشانه‌هایی مبنی بر شیوع ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی و آفریقایی در کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله امارات، عنوان کرد: با توجه به همجواری و مراودات هرمزگان به خصوص با کشور امارات، باید به طور جدی کنترل و مراقبت لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس جهش یافته کرونا در استان به خصوص با نظارت بیشتر بر سفرهای هوایی و دریایی و جلوگیری از تردد شناورهای غیرمجاز، صورت گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 9 شهر در استان خوزستان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند و در موج قبلی شیوع کرونا هرمزگان پس از خوزستان دچار پیک بیماری شد که از مردم هرمزگان می‌خواهیم برای جلوگیری از تکرار این موضوع، هشدارها را جدی بگیرند و تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: استفاده از ماسک، ضدعفونی و شستشوی منظم دست ها و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی باید همچنان رعایت شود و طبق نظریه جدید کارشناسان استفاده از دو ماسک برای پیشگیری بیشتر نیز بسیار موثر است.

رئوفی با تاکید بر اینکه حفظ سلامتی مردم در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: پرهیز و خودداری از تجمعات به ویژه عدم برگزاری مراسمات عروسی و ختم باید به طور جدی مورد توجه مردم باشد.

وی گفت: در حال حاضر شهرستان‌های میناب، جاسک، قشم، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند و محدودیت‌های وضعیت زرد شامل ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه چهار در این شهرستان‌ها اعمال می‌شود و همچنین در این شهرستان‌ها کارکنان ادارات ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰ درصد ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور دو سوم کارکنان انجام خواهد شد.

جانشین و سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با بیان اینکه سایر شهرستان‌های استان هرمزگان در وضعیت آبی هستند، خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، ورود خودروهای پلاک غیربومی به بندرعباس همچنان ممنوع است و ممنوعیت تردد شبانه خودروهای مشمول از ساعت ۲۱ الی ۴ بامداد نیز در تمامی شهرستان‌ها، اعمال می‌شود.