دریا نیوزنماینده ولی‌فقیه در هرمزگان: هرمزگان ‌آمار بیکاری و فقر بالایی دارد

، 09:56   /   کد خبر: 38720   /   تعداد بازدید: 83


دریانیوز: نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی جز با کنترل دقیق و رصد کامل مرزهای کشور خصوصا مرزهای آبی محقق نمی‌شود گفت: ‌هرمزگان از جمله استان‌هایی است که آمار بیکاری و فقر بالایی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده در دیدار با فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: استان هرمزگان به لحاظ موقعیت جغرافیایی نقش ویژه‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

وی افزود: ما از طرفی اقتصاد مقاومتی را بنا به توصیه حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دستور کار داریم که این مهم جز با کنترل دقیق و رصد کامل مرزهای کشور خصوصا مرزهای آبی محقق نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: بنابراین حضور مرزبانان برای حفظ و حراست از مرزها برای جامعه بسیار مهم است و آثار مثبتی دارد و دریابانی جایگاه خاصی را در مجموعه مرزبانی کشور به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: موقعیت ما در شرایط فعلی شرایط خاصی است که دشمن دائما در حال برنامه ریزی برای بی ثبات کردن مرزهای ایران خصوصا مرزهای آبی است و می‌دانند اگر بخواهند به اقتصاد و امنیت کشور ما آسیب برسانند مسیر این آسیب زدن از طریق مرزهای آبی است.‌

عبادی زاده گفت: تلاش مرزبانان هرمزگان ستودنی است، شهادت برخی از مرزبانان هرمزگانی موجب تاثر شد و مظلومیت این عزیزان موجب شد در خطبه‌های نماز جمعه بغض گلویم را بگیرد، برخی موارد بعضی افراد سعی دارند جای شهید و مجرم را عوض کنند اگر خونی از بینی یک قاچاقچی بریزد فورا هشتگ‌ها در فضای مجازی راه می‌اندازند اما وقتی یک عزیز مرزبان با آن طرز فجیع به شهادت می‌رسد شاهد سکوت مرگبار در فضای مجازی هستیم.

وی افزود: شهدای مرزبانی و ناجا مظلوم‌ترین شهدا هستند چرا که جریان نفاق از این ماموران با عناوین ناشایست نام می‌برند امروز باید آگاهی بخشی در مردم ایجاد شود تا جای شهید و مجرم عوض نشود.

امام جمعه بندرعباس گفت: دریابانی استان هرمزگان نیاز به تجهیز دارد و باید این نیرو مجهز شود و خواسته بعدی نیز این است که سیاست دریابانی عوض شود به نحوی که قاچاقچی جرات نکند در برابر مرزبانان قد علم کند و مرزبانان نتوانند از خود دفاع کنند.

عبادی‌زاده گفت: استان هرمزگان از جمله استان‌هایی است که آمار بیکاری و فقر بالایی دارد و اگر مجموعه ناجا به سمتی برود که از نیروهای ماندگار این استان که اشرافیت قابل توجهی به هرمزگان دارند استفاده کند معضل بیکاری و ریشه کنی فقر گام مهمی برخواهد داشت.

به گزارش  تسنیم ، وی افزود: این مسئله موجب می‌شود امنیت پایداری در استان هرمزگان شاهد باشیم.