دریا نیوزمتولی رسیدگی به بانوان حاشیه نشین و روستایی کیست؟

، 10:58   /   کد خبر: 38411   /   تعداد بازدید: 63


دریانیوز: سوالی که همواره برای بسیاری از زنان و دختران مطرح است، این موضوع می باشد که متولی رسیدگی به بانوان حاشیه نشین و روستایی کیست؟ این قشر واقعا مشکلات ودرخواست های شان را بایستی به چه کسی یا کسانی بگویند؟  از بالا تا پایین عناوینی مرتبط با حوزه بانوان وجود دارد و دراستان هم اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری، برخی از دستگاه ها هم که دارای وظایفی در حوزه بانوان در بخش های اشتغال، مهارت آموزی، آسیب های اجتماعی و.... دارند؛ اما عملا اقدامات شان محسوس و اثرگذار نیست.

زنانی که بدسرپرست هستند و هر روز با شکنجه جسمی و روحی و روانی همسران شان مواجه هستند و آسیب های شدیدی می بینند، چگونه وبرای کدام مدیر و مسئول، دردشان را فریاد بزنند؟ شوهرشیشه ای که همسرش را با چاقو بشدت مجروح می کند ویا شوهر بیکار وخوشگذران، هنگامی که همسرش از او می خواهد کار کند، او را مورد ضرب و شتم قرار می دهد و مهره های کمرش را می شکند و حتی درمانش نمی کند، بایستی دردش را به چه کسی فریاد بزند واز چه کسی کمک بخواهد؟  زنانی که خود و فرزندان شان قربانی اعتیاد و بیکاری و بیماری همسران شان هستند را چه کسی و کدام نهاد بایستی از آنها حمایت کند؟ زنانی که همسران بیمار و معلول دارند و سرپناهی ندارند و حتی پول جهت پیش پرداخت خانه جهت اجاره را هم ندارند ودستگاه متولی معلولان در این حوزه از آنان حمایتی نمی کند ویا منتظرند تا درکوچه چادرنشین شوند و بعد عکس و فیلمش جهانی شود و آن وقت وعده اقدام کنند، بایستی دردشان را به چه کسی بگویند؟ دستگاه های اجرایی گویا در استان منتظر جهانی شدن هستند. این مدیران متولی حوزه بانوان و خانواده و آسیب های اجتماعی بهتر است داخل محلات حاشیه نشین و بافت فرسوده و روستایی بروند و با این زنان محروم و نیازمند به گفتگو بنشینند و حداقل درد ونیاز شان را بشنوند و بعد ببینند چه اقدامی می توانند برای شان انجام دهند.

آنها در درد و رنج زندگی می کنند و حتی شنونده ای برای دردهای شان ندارند ومسئولان مربوطه در اتاق شان هستند و یا جاهایی می روند که چندان دردها را لمس نمی کنند. آیا آنها خبر دارند چه آسیب هایی خانواده ها، زنان و حتی دختران را تهدید می کند و چقدر از زنان و دختران در دام اعتیاد، خلاف وبزه افتاده اند که اگر مقداری برای پیشگیری توسط دستگاه های مسئول اقدام شده بود، شاید که الان وضعیت بهتری بود و در دام گرفتار نمی شدند. انتظار می رود آقای استاندار وفرمانداران نسبت به این بخش توجه بیشتری نموده و مدیران و دستگاه های متولی را موظف کنند در مناطق حاشیه ای و روستایی بروند و واقعیت ها را ببینند و اقدام کنند، وگرنه وجود این دستگاه های عریض و طویل که بیت المال را می بلعند، اگر مشکلی از زنان و دختران و خانواده ها را برطرف نکنند که وجودشان چندان ارزشی ندارد. بایستی در این حوزه در استان تجدید نظر شود و متولیان مربوطه موظف به رفع مشکلات بانوان در حوزه های مختلف باشند.

علی زارعی/ دریا