دریا نیوزفرماندار بندرعباس انتقاد کرد: ضعف استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در میدان میوه وتره بار

دریانیوز: فرماندار بندرعباس گفت: یک دورهمی خانوادگی در یکی از روستاهای شهرستان ۹ نفر و یک گردهمایی خانوادگی در شهر بندرعباس ۱۶ نفر را مبتلا به بیماری کرونا کرد

، 11:05   /   کد خبر: 38398   /   تعداد بازدید: 129


دریانیوز: فرماندار بندرعباس گفت: یک دورهمی خانوادگی در یکی از روستاهای شهرستان ۹ نفر و یک گردهمایی خانوادگی در شهر بندرعباس ۱۶ نفر را مبتلا به بیماری کرونا کرد

 کناری بیان کرد: استفاده از ماسک ، عدم شرکت در اجتماعات، رعایت ممنوعیت تردد شبانه ، رعایت بهداشت فردی ضروری است. جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان به ریاست عزیزاله کناری فرماندار در محل سالن کنفرانس فرمانداری تشکیل شد.

فرماندار بندرعباس در این جلسه ضمن عرض تسلیت اولین سالگرد شهادت سردار دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تشکر و قدردانی از رعایت مردم در بحث پروتکل های بهداشتی و همچنین اصناف و کلیه اماکن عمومی و تلاش های شبانه روزی حوزه کادر درمان و بهداشت ، هلال احمر ، راهور، انتظامی و شهرداری اظهار داشت: ضرورت دارد همچنان رعایت نکات بهداشتی ، استفاده از ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی ، عدم حضور در تجمعات و عدم رفت و آمد به روستاها مد نظر مردم عزیز باشد تا بتوانیم این وضعیت کنترل شده بیماری را حفظ کنیم و در نتیجه منجر به ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا شود.

وی در ادامه گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح شهرستان به خوبی در حال انجام است و در مجموع ۱۰۰۴ تیم با جمعیتی حدود ۲۰۰۸ نفر داوطلب در سه گروه نظارتی، مراقبتی و حمایتی با محوریت بسیج و هلال احمر و همراهی بهداشت برای کنترل  بیماری در تلاش هستند که این طرح بسیار تاثیرگذار بوده است.

این مقام مسئول بیان داشت: شهرداران و دهیاران سطح شهرستان همچنان گند زدایی اماکن عمومی و نقلیه عمومی را انجام دهند و حوزه اصناف ، ادارات ، دفاتر خدماتی ، داروخانه ها و حوزه حمل و نقل نیز پروتکل های بهداشتی را همچنان رعایت نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت: مجتمع های تجاری و بازار ماهی فروشان سیستم تهویه خود را فعال تر کنند و پیجرهای آنها رعایت نکات بهداشتی را به مردم بطور مکرر اطلاع رسانی کند.

عزیزاله کناری در پایان تصریح کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک در میدان میوه و تره بار بندرعباس ضعیف است و ضرورت دارد سازمن میادین نظارت خود را در این زمینه بیشتر کند.