دریا نیوزمدیرکل بهزیستی هرمزگان در دیدار با مدیر مسوول روزنامه دریا : روزنامه دریا در بیان مشکلات قشر آسیب پذیر پیشرو است

دریانیوز: غلامحسین رنجبر مدیرکل، مریم امینی معاون اجتماعی و غلامحسین رازمند مدیر روابط عمومی بهزیستی استان هرمزگان با حضور در دفتر روزنامه دریا با  مدیرمسوول و خبرنگاران این روزنامه دیدار و گفت گو کردند.

، 09:13   /   کد خبر: 38388   /   تعداد بازدید: 100


دریانیوز: غلامحسین رنجبر مدیرکل، مریم امینی معاون اجتماعی و غلامحسین رازمند مدیر روابط عمومی بهزیستی استان هرمزگان با حضور در دفتر روزنامه دریا با  مدیرمسوول و خبرنگاران این روزنامه دیدار و گفت گو کردند.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان در دیدار صمیمی با مدیرمسوول روزنامه دریا، اظهار کرد: مجموعه روزنامه دریا از یادگاران ارزشمند
بنیان گذار این نشریه، مرحوم زنده یاد ایوب دبیری نژاد است که همواره توانسته با تولید محتوا و انعکاس گزارش‌ها در حوزه‌های مختلف به خصوص از دل محلات فقیر و محروم، کمک شایانی به رفع محرومیت ها کند.

وی در این دیدار با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات بهزیستی گفت: کمبود منابع و گستره وسیع خدمات بهزیستی در حوزه های مختلف پاسخگوی تعداد زیاد مددجویان این سازمان نیست.

رنجبر با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب رعایت بیشتر مسائل بهداشتی میان مردم و کم شدن سایر بیماری ها و امراض دیگر شده است، گفت: متاسفانه بیماری کرونا در همه بخش ها فشار بر سازمان بهزیستی را مضاعف نموده چرا که از طرفی رعایت پروتکل ها در مراکز نگهداری و توانبخشی مشکلات خاص خود را دارد و از طرف دیگر کرونا بر کسب و کار خیرین ما که اکثرا داری مشاغل آزاد هستند نیز تاثیر گذار بوده ،اما با وجود همه سختی ها ما را تنها نگذاشته اند که این موضوع جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان در بیان اهمیت نقش رسانه در آگاهی بخشی عمومی، نیز گفت: بسیاری از معلولیت ها در دوران کودکی قابل شناسایی و پیشگیری است و در صورتی که شناسایی به موقع انجام نشود می تواند در سنین رشد افراد معلولیت هایی همچون ناشنوایی و نابینایی را به همراه داشته باشد. لذا از همه اصحاب رسانه درخواست داریم در آگاهی بخشی عمومی همکاران ما را یاری کنند.

رنجبر افزود: روزنامه دریا همواره با انعکاس گزارشات اجتماعی خود، گامی موثر در جهت شناسایی نیازمندان واقعی داشته و همواره در بیان مشکلات اقشار آسیب پذیر جامعه پیشرو بوده است و ما این رسانه را به عنوان یک مددکار بهزیستی در کنار خود می دانیم که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

وی گفت: بهزیستی یک سازمان دولتی است که وظیفه ارائه خدمات در ابعاد مختلف پیشگیری و درمان به جامعه خود هدف دارد و با توجه به گستردگی و فراگیری خدمات در حوزه های بهزیستی نیازمند تعامل و همکاری بیشتر ارگان ها و دستگاه ها در این رابطه هستیم.

وی افزود: سال گذشته در بحث پیشگیری در طرح غربالگری شنوایی نوزادان، تعداد سه هزار و ۸۰۰ نوزاد زیر یک ماه از این خدمات بهره مند شدند، زیرا این کار باعث پیشگیری و درمان نوزادان در موضوع شنوایی تا سن شش سال می شود.

مدیر کل بهزیستی هرمزگان، بیان کرد: در موضوع پیشگیری از تنبلی چشم در رده سنی سه تا شش سال ۸۷ درصد جمعیت استان طبق آمار ثبت احوال با کمک آموزش پرورش و دانشگاه علوم پزشکی ۲۸۳ نفر بیماری تنبلی چشم شناسایی شد که از این تعداد تجویز ۲۷ نفر نیاز به عمل جراحی داشتند و مابقی با تجویز عینک برطرف شد.

وی گفت: ۱۶۸ موسسه غیر دولتی در رابطه با پیشگیری از اعتیاد با بهزیستی همکاری دارند که در برخی از شهر به لحاظ فرهنگی مشارکت بیشتری دارند.

رنجبر افزود: در بحث درمان اعتیاد تعداد ۳۳ کمپ ترک اعتیاد در استان مشغول به فعالیت هستند و این کمپ ها با تمام ظرفیت فعال هستند.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان با تاکید بر اینکه این سازمان به تنهایی قادر به رفع تمام و کمال مشکلات بخش های مختلف نیست، ابراز کرد: در این بین نیازمند همکاری و تعامل هر چه بیشتر ارگان ها و دستگاه ها هستیم.

وی عنوان کرد: صنایع در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی یاری گر ما باشند تا بتوانیم خدمات مطلوب را به جامعه هدف دهیم.

یعقوب دبیری نژاد مدیر مسوول روزنامه دریا نیز در این دیدار، گفت: این رسانه متلعق به همه مردم است و تمام سعی و تلاش خود را بر کاهش و رفع مسائل و مشکلات موجود در استان خواهد کرد، چراکه اعتقاد داریم هر عمل، خیر و حسنه ای در مسیر کمک به رفع محرومیت بعنوان باقیات صالحات برای بنیانگذار فقید این روزنامه ثبت خواهد شد.

دبیری نژاد با بیان اینکه روزنامه دریا همچون گذشته آماده رساندن صدای مردم دردمند جامعه به مسئولین است، گفت: در حوزه اطلاع رسانی عمومی، خبرنگاران ما با جان و دل در کنار بهزیستی خواهند بود تا زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقای خدمات بهزیستی را فراهم نمایند.

در پایان این نشست، مدیرکل بهزیستی هرمزگان با اهدا لوح تقدیر و یادبود صنایع دستی معلولین از تلاش های پرسنل روزنامه دریا تقدیر و تشکر کرد.