دریا نیوزلزوم تسریع در صدور اسناد خانه های آیت ا... غفاری

، 09:00   /   کد خبر: 38362   /   تعداد بازدید: 95


 دریانیوز: درحالی که  بعد از بازدید رئیس کل دادگستری هرمزگان، دادستان بندرعباس، فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، شهردار بندرعباس و... از محله آیت ا... غفاری و براساس مصوباتی که این بازدید به همراه داشت واعلام ضرب الاجل سه ماهه برای رفع مشکلات محله وتامین خواسته های اهالی تعیین شد که در هفته های پایانی این ضرب الاجل قرار داریم،انتظار می رفت مشکلات ومعضلات محله برطرف شده واسناد مالکیت خانه های اهالی بطور کامل صادر شود که در حوزه صدور سند نیز اهالی رضایت ندارند و صدور اسناد آنطور که انتظار می رفت محقق نشد و بسیاری از مشکلات همچنان پابرجاست.

متاسفانه در سال های اخیر که در مناطق مختلف شهر، اسناد مالکیت املاک در محلات با نگاه حمایتی صادر شد و بسیاری از ساکنان این مناطق توانستند با استفاده از تسهیلات نوسازی، نسبت به بازسازی املاک شان که سنددار بودند، اقدام کنند که در محله شهناز، املاک فاقد سند از دریافت تسهیلات نوسازی محروم شدند.  همین موضوع باعث شد در این محله ، املاک محرومان همچنان بدون سند و فرسوده باقی بمانند و در این سال ها بسیاری از املاک بدلیل قدیمی و فرسوده بودن، در بارندگی و...، سقف ودیوار شان تخریب شدند و در حال حاضر و بخصوص در بارندگی ها، ساکنان با ترس ودلهره در این خانه ها هستند و در زمان بارش باران، برخی مجبورند شب تا صبح را در کوچه بمانند تا از تخریب خانه بر روی سرشان جلوگیری شود.

اما در این سال ها علی رغم انتشار گزارش های مختلف از مشکلات این محله، اقدام عملی اساسی در محله صورت نگرفت تا اینکه حدود سه ماه قبل که بازدیدی از این محله توسط مسئولان دادگستری، سپاه و... صورت گرفت و مصوباتی را به همراه داشت که بنظر می رسد برخی از دستگاه ها چندان اهتمامی برای تحقق مصوبات را در این محله ندارند و روند تحقق مصوبات به کندی پیش می رود. درصورتیکه صدور سند املاک محله بسرعت انجام شود واز طرفی بازگشایی معابر(ازجمله بازگشایی معبر از کوچه بعثت4 تا بلوار مادر بصورت شرقی غربی که چندین سال وعده داده شده است)، محقق گردد، بطور حتم در ارتقای امنیت محله بسیار اثرگذار است که درحال حاضر  بسیاری از کوچه های محله به پاتوق معتادان، اراذل و اوباش، سارقان و.... تبدیل شده است و برخی از خلافکاران شرور محله، باعث سلب آسایش ساکنان شده و نیاز است گشت رضویون با اقتدار بیشتری امنیت را در محله حاکم نماید.

این محله که 40شهید را تقدیم انقلاب کرده است، اما بدلیل کم مهری مسئولان در یکی دو دهه اخیر، حال و روز خوشی ندارد وکسانی که توانسته اند، از این محله رفته اند وکسانی هم که توان مالی نداشته اند ویا دلبستگی و خاطراتی از زندگی در این محله داشته و مانده اند، از وضعیت موجودچندان رضایت ندارند ونیاز است اقدامات اثرگذار در محله صورت پذیرد و مشکلات موجود برطرف شود ودر صدور سند بگونه ای وباقیمتی که همه ساکنان محله بتوانند املاک شان را سنددار کنند، تسریع شود و مصوبات بازدید حدود سه ماه قبل از این محله بطور کامل توسط متولیان مربوطه محقق گردد.

علی زارعی/ دریا