دریا نیوزشهردار بندرعباس: از ناحیه مردم به من پیغام داده اند محکم به کارت ادامه بده

، 15:50   /   کد خبر: 37768   /   تعداد بازدید: 298


دریانیوز: شهردار بندرعباس: عذر خواهی می کنم اما استعفا نه

عباس امینی زاده شهردار بندرعباس گفت: برای کار آمده ایم و قرار نیست شانه خالی کنیم.

شهردار بندرعباس گفت: شورای شهر به من رای داده است برنامه ای برای استعفا از مسوولیت خود ندارم.

عباس امینی زاده که به‌ دنبال حادثه تخریب سرپناه یک زن در محله گل کنی بندرعباس و‌ پیامدهای آن با موجی از اعتراض ها روبرو بود، در یک نشست خبری، بیان کرد: شهردار بر اساس چارچوب قانون و با رای حداکثری شورای شهر به مدت ۴سال انتخاب شده است.

اگر اتفاقی افتاده است و همکاران و شخص بنده تقصیری داریم تابع قانون و قوانین مربوطه هستیم.

با رای حداکثری امده ایم و با رای حداکثری می رویم .

استعفا نداده ام و نیامده ام که استعفا بدهم.

 

اصل موضوع تصرف غیر قانونی بوده که برخورد شد

از روز اول دستور داده ایم تیم مربوطه در تخلفات معلق بشود تا چارچوب قانونی در مراجع قانونی مشخص شود و تصمیم نهایی گرفته شود.

شهردار بندرعباس بیان کرد: همکاران ما در این راه قصور داشته اند اما اصل موضوع تصرف غیر قانونی بوده است.

 

تخریب ملک محله اسلام آباد قانونی بوده و متعلق به راه و شهرسازی

شهردار بندرعباس در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی،تخریب منزلی در محله اسلام آباد معروف به گِل کنی بندرعباس گفت:

این ملک از نظر کاربری فضای سبز است و متعلق به راه و شهرسازی است.

به دلیل باتلاقی بودن هر نوع ساخت و ساز در این مکان ممنوع است.

وی افزود: در این خصوص دو بحث وجود دارد، هم تصرف غیر قانونی و هم ساخت و ساز بدون مجوز.

این مکانی که تخریب شد خانه مسکونی نبوده و چهار دیواری بوده که با یک پلاستیک پوشانده شده بود و به تعبیری خشکه چینی انجام شده بود.

امینی زاده بیان کرد: از نظر چهار چوب و رویه قانونی از گذشته تا به حال هر ساخت و سازی که به صورت غیر قانونی ساخته شود تا قبل از سقف ساخته شود این چهاردیواری رفع تصرف می شود.

و این تخریب با حضور پرسنل شهرداری و راه و شهرسازی انجام شده است.

برخورد با مردم به این شکل را نمی پسندم

شهردار بندرعباس ،در خصوص برخورد نیروهای شهرداری در زمینه تخریب منزل اسلام آباد نوع برخورد را به هیچ وجه نمی پسندم چرا که ما از مردم هستیم و نسبت به مردم باید طبق قانون برخورد کنیم.

هیچ مسئولی نمی پسندد که همچین برخوردی با فرزندش بشود.

ولی اصل قانون هم باید اجرا بشود.

از ناحیه مردم به من پیغام داده اند محکم به کارت ادامه بده

عباس امینی زاده در خصوص پویش مردمی نسبت به استعفا شهردار گفت:

هر کس نظرات خودش را بیان می کند و محترم است و ممکن است هر کدام از ما در فعالیت خود نقطه نظرات متفاوتی در مورد ما وجود داشته باشد.

خوشحال می شوم مردم و مسئولین ما نظرات خود را بیان می کنند و سرنوشت خود و شهرشان توجه ویژه دارند.

فرایند انتخاب شهردار و فعالیت شهردار با چهارچوب قانون است .

بودن و نبودن شهردار با قانون مشخص می شود.

برای کار کردن آمده ایم ، برای شانه خالی کردن از مسئولیت نیامده ایم.

با رای اکثریت شورای شهر آمده ام و رای اکثریت شورای شهر ماندن شهردار را مشخص می کند.

وی با بیان اینکه بنده به عنوان یک شهروند و مسئول نوع برخورد صورت گرفته را محکوم می کنم و با خاطیان برخورد شدید انجام می دهم، تصریح کرد: هر چه داریم از مردم است و برای خدمت گذاری در این صندلی نشسته ایم و برای خدمت به مردم مسئولیت قبول کرده ایم و هیچکدام از همکارانم نیت مقابله با مردم ندارند.

امینی زاده با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس وظایف قانونی دارد و براساس قانون متناسب با آن برخورد قانونی انجام می دهد، اظهار کرد: اگر برخوردهای قانونی انجام نشود دستگاه های مسئول شهرداری را زیر سوال می برند گرچه قصوری در نوع برخورد صورت گرفته اما باید به تصرف غیرقانونی هم توجه کرد.

وی ادامه داد: بندرعباس ۴۳ درصد بافت فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی دارد و بندرعباس شهری مهاجرت پذیر است و اگر پیش بینی لازم نباشد در تدوین برنامه های شهری با مشکلات حاشیه نشینی مواجه می شویم.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه از تمامی دست اندرکارانی که حضور پیدا کردند و در این موضوع مشارکت و اظهار نظر کردند، تشکر می کنم، اضافه کرد: موضوعات شهری متعلق به همه است و با تشریک مساعی و خرد جمعی به نتایج بهتری دست پیدا می کنیم.

وی با اشاره به اینکه ورود دستگاه قضایی استان به این موضوع قابل تقدیر و براساس هر چارچوب قانونی عمل کرده و با خاطیان برخورد می کنیم، عنوان کرد: از روز نخست دستور دادیم که تیم برخورد کننده در فیلم از تخلفات معلق شوند تا بررسی ها صورت گرفته و تصمیم مقتضی گرفته شود.

امینی زاده با بیان اینکه هر تصمیمی که دستگاه قضایی بگیرد به طور محکم اجرا می کنیم، افزود: بنده تابع قانون بوده و شهرداری از قانون تبعیت می کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در حوزه سکونتگاه های غیر رسمی تصرفات زیادی انجام شده و براساس قانون باید با هماهنگی دستگاه های مربوطه این رفع تصرف باید انجام شود، عنوان کرد: اگر نتوانیم رفع تصرفات به شکل قانونی صورت نگیرد در آینده با مشکلات زیادی مواجه می شویم.

وی با بیان اینکه در کنار ملک تخریب شده اماکن دیگری هم در شرف رفع تصرف قانونی است، اظهار کرد: بنده خودم زاده هرمزگانم و همین الان افتخار می کنم در بافت فرسوده زندگی می کنم.

امینی زاده با بیان اینکه بنده منتخب شورای شهر هستم و به نوعی شهردار ۶۰۰ هزار نفر هستم، افزود: بنده برای استعفا نیامده ام برای کار کردن وارد شده ام و خدمت می کنم.

وی در خصوص شایعه فیلم پخش شده توسط عوامل شهرداری بندرعباس، افزود: این که چه کسی فیلم را پخش کرده ممکن است و باید دستگاه های ذی ربط ورود کنند.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه ممکن است واکنش برخی مسئولان و افراد تسویه حساب های شخصی بوده است، عنوان کرد: خبرنگاران آگاه هستند و می توان به راحتی برخی مطالب و اهداف را بررسی کرد.