دریا نیوزامروز آغازی برای کاهش کرونایی ها

، 08:33   /   کد خبر: 37757   /   تعداد بازدید: 60


دریانیوز:  در حالی محدودیت های کرونایی از امروز در سطح کشور آغاز شده است که انتظار می رود در هفته های آتی با اجرای دقیق این محدودیت ها، میزان مبتلایان و فوتی های کرونایی کاهش  یابد.البته اگر در همان روزهای آغازین شیوع کرونا در کشور، دولت قرنطینه را اجرا و تشدید محدودیت ها را عملیاتی کرده بود، بطور حتم با این حجم از آمار فوتی ها و مبتلایان مواجه نبودیم که متاسفانه در این بخش بنظر می رسد تصمیم گیری مناسبی نشد و به همین دلیل بسیاری از هموطنان مان را از دست دادیم و تعداد زیادی همچنان با آثار این بیماری زندگی سختی را می گذرانند.از امروز شنبه اول آذر که محدودیت های کرونایی در مناطق مختلف با توجه به وضعیت شیوع این بیماری اجرایی می شود، انتظار می رود اقشار مختلف مردم و اصناف و... همراهی و همکاری لازم را با اجرای این طرح داشته باشند تا گامی برای حفظ سلامتی خودشان و هموطنان شان بردارند و بطور حتم بایستی با افرادی که ضوابط و مقررات و مصوبات ستاد ملی کرونا را اجرا نمی کنند وبه آن دهن کجی نموده و سلامتی دیگران را هم در معرض خطر قرار می دهند، برخورد شدید قانونی صورت گیرید.

متاسفانه همچنان دورهمی ها، مراسمات جشن تولد، عروسی و... بطور گسترده برگزار می شود که این موضوع نشان می داد که همچنان برخی باور ندارند که این شلوغی ها باعث انتقال بیماری می شود و به توصیه های بهداشتی بی توجهند و بطور حتم با اینگونه افراد وخانواده ها نباید با خواهش و التماس برخورد نمود و بایستی برخوردها بازدارنده باشد.با نهایت تاسف بر اساس آمارهای رسمی بیش از یک سوم کادر بهداشت و درمان نیز به کرونا مبتلا شده اند و تعداد زیادی از پزشکان، پرستاران و... نیز در این مسیر شهید خدمت شدند و نباید اجازه داد سهل انگاری و بی تدبیری ها برخی ها باعث شود کادر درمان بیش از پیش خسته شوند و بیمار و فوت شوند. در برخی استان ها مانند هرمزگان که در حالت عادی 1600نفر کمبود پرستار وجود دارد، بطور حتم این وضعیت باعث فشار کاری بیشتری بر پرستاران و... می شود و از طرفی دیگر علی رغم وعده دولت برای استخدام 600 پرستار و... در هفته های آغازین شیوع کرونا، این موضوع در حد وعده باقی ماند و استخدام انجام نشد و فشار کاری روز به روز بر کادر درمان وبخصوص پرستاران افزایش می یابد و بایستی در این حوزه و تامین تخت و تجهیزات پزشکی و درمانی استان اقدامات لازم و مورد نیاز صورت گیرد.

با شرایط فعلی مشخص نیست چه تعداد از شهروندان به این بیماری منحوس مبتلا شده و جان شان را ازدست دهند و دولت بایستی تصمیمات مناسبی در این حوزه اتخاذ نموده و مردم نیز همراهی لازم را داشته باشند و از طرفی دیگر بایستی به مشکلات صنوف مختلف که با شیوع کرونا، متاثر شده اند و به تعطیلی و کم رونقی کسب وکار انجامیده است و برای اقساط بانکی و هزینه های جاری و... آنها تدابیر لازم اندیشیده شود تا مشکلات این حوزه کاهش یابد. زیرا در این مدت میزان بیکاری ها و گرانی ها افزایش یافته و خانواده ها  و اقشار مختلف با مشکلات زیادی مواجهند. امید می رود با همگامی دولت و ملت، اثرات منفی این بیماری و آمارهای ابتلاء وفوتی های کرونایی در هفته های آتی کاهش یابد.

علی زارعی/ دریا