دریا نیوزتوسط ستاداجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان کلید خورد/ چهارمین رزمایش سلامت احسان و توزیع 21جهیزیه

دریانیوز: 30هزار بسته بهداشتی به ارزش 9میلیارد ریال و 21 جهیزیه به ارزش هر جهیزیه 700میلیون ریال توزیع شد.

، 09:25   /   کد خبر: 37751   /   تعداد بازدید: 193


دریانیوز: ستاداجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان چهارمین رزمایش سلامت احسان را با توزیع 30 هزار بسته بهداشتی شامل ژل و ماسک آغاز کرد که تعداد بسته های بهداشتی توزیع شده به 50 هزار بسته می رسد و همچنین 21 سری جهیزیه را بین زوج های نیازمند توزیع کرد. در این مراسم که نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز حضور داشت؛ مدیرکل ستاداجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان با بیان اینکه ارزش هر بسته بهداشتی 300هزار ریال و در مجموع 9میلیارد ریال می باشد ودر سطح استان با مدیریت نماینده ولی فقیه در استان، ائمه جمعه و جماعات، دانشگاه علوم پزشکی وتوسط گروه های جهادی همکار ستاد اجرایی توزیع می شود؛ اظهار داشت: همچنین 21 سری جهیزیه به ارزش هر جهیزیه 700میلیون ریال به زوج های جوان شناسایی شده نیازمند تحویل داده می شود.

منوچهر دانشمند بابیان اینکه ده کارگاه ماسک از زمان شیوع ماسک در استان راه اندازی شده و روزانه بین دوهزار تا 2500 ماسک رایگان توزیع شده است‌؛ اظهار داشت: 130 گروه جهادی در استان توسط این ستاد حمایت می شوندو ستاد در مناطق کمتر توسعه یافته فعالیت دارد. دانشمند از توزیع 15هزار بسته بیسکوئیت عصرانه در مراکز درمانی خبر دادو افزود: دو هفته آینده نیز رزمایش توزیع موادغذایی را اجرا می کنیم و عصر امروز(پنجشنبه) نیز 470 بسته مواد غذایی بین خانواده های نیازمند محله آیت ا... غفاری بندرعباس در قالب رزمایشی در مسجد قدس بندرعباس اجرا می شود که ارزش هر بسته غذایی 600 هزار تومان است.به گفته مدیرکل ستاداجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان  روز سه شنبه نیز هشت مدرسه در سطح استان در بشاگرد، قشم، بندرعباس، خمیر، بندرلنگه و پارسیان که توسط بنیاد برکت احداث شده است، به ارزش 150 میلیارد ریال افتتاح شد که مدرسه ای در روستای چوخون بشاگرد را بصورت نمادین افتتاح کردیم واین مدارس یک تا 9کلاسه هستند که تاکنون 68 مدرسه توسط بنیاد برکت در استان احداث شده است.

 

وی بابیان اینکه کیت تشخیص کرونا در20 دقیقه که توسط ستاد اجرایی ساخته شده وبه 100هزار کیت به وزارت بهداشت تحویل داده شده اaست؛ اظهار داشت : بزودی این کیت ها در سطح داروخانه ها توزیع می شود تا هرشهروندی به سهولت بتواند آنرا تهیه کند.وی گفت: بزودی خبر خوشی را ستاداجرایی فرمان امام (ره) از ساخت واکسن کرونا اعلام می کند. نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس نیز دراین  مراسم با قدردانی از مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هرمزگان در توزیع 30هزار بسته بهداشتی و 21 سری جهیزیه به زوج های جوان اظهار داشت: نیازمند عزم ملی در زمینه مقابله با بیماری کرونا بوده و مردم باید با جدیت به مساله ورود کنند وبا توجه به این مساله مردم می‌‎توانند نذر و وقف سلامت کرده و مواد بهداشتی مقابله با کرونا را در اختیار خانواده های کم توان از نظر مالی قرار دهند و این بایستی به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

 

حجت الاسلام و المسلیمن محمد عبادی زاده افزود: زیبنده جامعه اسلامی و مردم ایران که پیشوایان و بزرگان دینی‌شان بر سلامت و رعایت اصول بهداشتی تاکید بسیار دارند نیست که کشور به علت شیوع بیماری کرونا تلفات فراوانی داشته باشد.وی ادامه داد: اکنون اکثر استان‌های کشور از نظر شیوع بیماران کرونا شرایط نامساعدی دارند و از جامعه اسلامی انتظار می‌رود مولفه‌های حفظ سلامتی و بهداشت را در راستای پیشگیری از این بیماری به صورت جدی رعایت کند.امام جمعه بندرعباس  اظهارداشت: مردم از انجام سفرهای غیر ضروری بپرهیزند و برای رعایت نکات بهداشتی امر به معروف کنند تا شرایط کرونایی را بهتر پشت سرگذاریم، از طرف دیگر ۲ هفته سختی پیش رو قرار دارد که امید می‌رود با همراهی همگان شاهد کاهش درگیری جامعه با کرونا باشیم. حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده اشاره کرد: مردم از ابتدا که طرح مواسات و همدلی در کشور آغاز شد حضور چشمگیری در دستگیری از همدیگر و نیازمندان داشتند و سازمان های زیر مجموعه دفتر مقام معظم رهبری از جمله ستاد اجرایی وبنیادمستضعفان و... نیز به خوبی وارد عرصه شدند و اکنون بسیاری از خانواده ها توان تهیه مواد بهداشتی مقابله با کرونا را ندارند.