دریا نیوزبسیج در خط مقدم خدمت

، 08:51   /   کد خبر: 37750   /   تعداد بازدید: 94


دریانیوز: از فردا جمعه هفته مبارک بسیج آغاز می شود که یادآور رشادت و دلیرمردی های بسیجیان در دوران دفاع مقدس و بعد از آن حضورشان در عرصه های مختلف انقلاب و اجتماع است و روحیه بسیجی و جهادی بایستی در جامعه نهادینه شود تا مشکلات موجود برطرف شود.بسیجی با اخلاص و فقط برای رضای خدا به مردم در عرصه های مختلف خدمت می کند. درسیل و زلزله و... به عنوان اولین قشرهای هستند که به امدادرسانی می پردازند و هر جایی که نیاز باشد، بسیجی وبسیجیان در خط مقدم خدمت هستند. بسیجیان از جان شان می گذرند تا بتوانند رضایت خدا را در خدمت به مردم ودفاع از دین وکشور وخاک کسب کنند. در این ماه های کرونایی بازهم دیدیم که بسیجیان در ضدعفونی کردن خیابان ها ومعابر، تشکیل گروه هایی برای نظارت وتذکر به اصناف و اقشار مختلف در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی، توزیع بسته های حمایتی ومعیشتی و کمک های مومنانه و... حضور دارند.

هر جایی که نیاز به خدمت و. امداد بوده، بسیج فوری حاضر بوده است. باتوجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب به حضور مستمر بسیج در محلات، سپاه طرح گشت رضویون را باهمکاری دادگستری و نیروی انتظامی در استان هرمزگان از چندی قبل آغاز نموده است که در ارتقای امنیت بسیار اثرگذار خواهد بود. در شهری مانند بندرعباس که دو سوم بافت آن را حاشیه ای و فرسوده تشکیل می دهد که شرایط خاص خود را دارد وبدلیل کوچه های تنگ وتاریک و... محلات، این مناطق مامنی برای خلافکاران، اراذل واوباش، معتادان و.... تبدیل شده است و برای پاکسازی آن در قالب گشت مشترک رضویون می توان امیدوار بود که ارتقای امنیت را به همراه داشته باشد. از طرفی دیگراز بسیج سازندگی نیز انتظار می رود که در این محلات حضور یابد ودر بازسازی املاک فرسوده اقشار ضعیف جامعه حضوری فعال داشته باشد.

زیرا بسیاری از این املاک فرسوده که بطور مرتب سقف ودیوار شان بدلیل فرسودگی در حال ریزش است ودر بارندگی ها این ریزش ها افزایش می یابد و بسیاری از ساکنان این مناطق مانند محله آیت ا... غفاری توانایی تعمیر وبازسازی املاک شان را ندارند وقبل از مدفون شدن در زیر آوار این املاک فرسوده بایستی اقدامات لازم صورت گیرد که در بازدیدماه قبل مسئولان قضایی، سپاه، اجرایی استان از این محله مقرر شده است در ضرب الاجل سه ماهه مشکلات این محله برطرف شود و املاک فرسوده نیز با مشارکت این نهادها و خیرین و گروه های جهادی و... بازسازی شوند که تا قبل از بارش بارندگی وافزایش ریزش سقف ها، اقدامات لازم صورت پذیرد. در این حوزه نیز بایستی از ظرفیت بسیج وبسیجیان وجهادگران مخلص انقلابی بیشترین بهره را برد تا بخشی از مشکلات موجود برطرف گردد. از ظرفیت علمی بسیج نیز برای ارتقای علمی دانش آموزان در مناطق روستایی و حاشیه ای نیز بایستی بیش از پیش استفاده کرد.

علی زارعی/ دریا