دریا نیوزنبود خط کشی عابر پیاده، علت تصادفات مکرر در چهارراه ها

، 08:57   /   کد خبر: 37741   /   تعداد بازدید: 84


دریانیوز: از خیابان رد می شدم که صدای مهیبی توجه همه را به خود جلب کرد . دوماشین که با سرعت به همدیگر برخورد کرده بودند .راننده یک ماشین خانم و دو فرزند، که به شدت بچه ها ترسیده بودند. ماشینی دیگر یک آقا و خانم مسن سرنشین آن بودند که خانم مسن سرش محکم به شیشه برخورد کرده بود و آسیب دیده بود. یکی از ماشین ها متوجه چراغ قرمز و چهارراه بودن خیابان نشده بود و از چراغ قرمز رد شده بود.در یک سال گذشته بسیاری از خیابان های و تقاطع های شهر بندرعباس به چهاراه تبدیل شده اند . البته این امر در شهر بندرعباس بسیار عادی است همیشه خیابانی تقاطع می شود ، چند روز بعد تقاطع بسته می شود.

چند ماه بعد به چهارراه تبدیل می شود. ممکن است مدتی بعد خیابان ها یکطرفه شود و چهارراه هم از بین برود.چند چهارراه با چراغ قرمز، شاید این امر فنی مهندسی باشد ولی چراغ قرمز در ارتفاع بسیار بالا از سطح زمین که باعث می شود، رانندگان و عابر پیاده نتوانند چراغ را ببینند. همین امر باعث شده است تا تصادفات زیادی در طول این مدت در این چهارراه ها رخ دهد. مشکل دیگری که در این چهارراه ها به چشم می خورد که بسیار هم پیش پا افتاده و سطحی است، نبود خط کشی عابر پیاده است. بعد از گذشت بیش از یک سال از بوجود آمدن این چهارراه ها هنوز هیچ گونه خط کشی عابر پیاده انجام نشده است .

شاید یک یا دو ساعت زمان احتیاج داشته باشد برای این کار اما باعث می شود تا از تصادفات  بسیاری جلوگیری شود.بسیاری از رانندگان  به علت نبود خط کشی عابر پیاده و ندیدن چراغ قرمز ، چون در شب چراغ قرمز میان چراغ خیابان و تابلوهای مغازه ها هیچ دیدی نداشته است این امر منجر به تصادفات شدید و آسیب های جدی به سرنشینان و رانندگان شده است. روزانه افراد زیادی از چراغ قرمز بر سر این چهارراه ها رد می شوند و جریمه می شوند.همه این حوادث پیش آمده و باز هم پیش خواهد آمد فقط به دلیل نبود خط کشی عابر پیاده  و اینکه بسیاری از افراد هنوز به اینکه این مسیر چهارراه ایجاد شده است عادت ندارند .مسولین امر اگر همتی کنند وقتی بگذارند و چند خط کشی بر سر این چهارراه ها انجام دهند، شاید از فوت، قطع نخاع ، جراحت های احتمالی و.... پیشگیری شود.

سعیده دبیری نژاد/ دریا