دریا نیوزبندرعباس، بهشت معتادان

، 08:46   /   کد خبر: 37740   /   تعداد بازدید: 94


دریانیوز: بنظر می رسد بندرعباس تنها شهر کشور یا هرمزگان تنها استان ایران می باشد که به بهشت معتادان تبدیل شده است و به راحتی از سایر مناطق کشور می آیند ودر کوچه پس کوچه های محلات وحتی گاهی در برخی پارک ها ومعابر حتی در ملاءعام اقدام به استعمال مواد مخدر سنتی وصنعتی می کنند و گاهی هم با سرنگ های آلوده و... به شهروندان و بخصوص بانوان حمله ور شده و اخاذی می کنند. حتی چندی قبل یکی از کارکنان خانم یکی از ادارات که روبرویش پارک کوچک و تاریکی وجود دارد، مورد تهدید و حمله معتادان قرار گرفته بود. در برخی پارک های شهر تجمع معتادان را می بینیم که به راحتی و امنیت کامل اقدام به استعمال مواد مخدر می کنند. در کوچه های برخی محلات مانند آیت ا... غفاری بندرعباس، املاک تملک و رها شده چاهستانی ها و... معتادان با خیالی راحت کوچه ها راقرق می کنند وزن ومرد و پیروجوان و حتی نوجوان ده دوازده ساله هم اقدام به استعمال موادمخدر و تزریق و... می کنند و زیرپل های خورهای سطح شهر نیز تجمعات معتادان و مشروب خوران واراذل و اوباش دیده می شود.

ساکنان محلات حاشیه ای بندرعباس بارها گلایه های شان را نسبت به این موضوع عنوان کرده اند، اما متاسفانه گوش شنوایی نبوده است و متولیان مربوطه در مقابل این بحران و چالش سکوت کرده اند.  موضوع جمع آوری معتادان برعهده دستگاه های مختلف است و به همین دلیل توپ مسئولیتش را در زمین همدیگر پاسکاری می کنند و دودش فقط به چشم شهروندان و ساکنان بافت های حاشیه ای و بافت فرسوده می رود.بارها ساکنان این مناطق از ما خواسته اند بنویسیم که آیا مسئولان خودشان حاضرند خانواده شان در این شرایط زندگی کنند ودر این کوچه ها رفت وآمد کنند؟ در کوچه هایی که از یک طرف به پاتوق معتادان تبدیل شده اند و از طرفی دیگر سرنگ های آلوده خون آلود پس از تزریق توسط معتادان در کوچه ها و فاضلاب های روان رها می شوند وسلامتی رهگذران، اهالی و کودکان درمعرض خطر قرار می گیرد.

در روزهای اخیر موضوع بازگرداندن معتادان متجاهر به شهرهای شان توسط برخی از مسئولان استان مطرح شده است که اگر این وعده محقق گردد و از طرفی دیگر از ورودشان جلوگیری شود و محلات، پارک ها، معابر، پل های هوایی و.. پاکسازی شوند، ساکنان محلات و شهروندان با خاطری آسوده تر می توانند رفت و آمد کنند وهمچنین چهره نازیبایی شهر، با نبود معتادان زیباتر می شود. زیرا برخی از آنها بدون توجه به محیط پیرامونی در هرمکانی موادمخدر استعمال و تزریق دارند وحتی کودکان هم آنها را در کوچه های محلات مشاهده می کنند و بر روح و روان شان اثرات منفی دارد.  جمع آوری معتادان باعث می شود خرده فروشان مواد مخدر نیز مشتریان شان را ازدست داده و همچنین بایستی پاکسازی محلات بیشتر مدنظر قرار گیرد و بهشت معتادان به جهنم شان تبدیل شود و آسایش و آرامش نداشته باشند. آنها از خانه ها هم سرقت می کنند وزباله گردی دارند که بایستی تدبیری اساسی اندیشید.

علی زارعی/ دریا