دریا نیوزاز این شنبه تا شنبه بعد فرج است!

، 09:28   /   کد خبر: 37730   /   تعداد بازدید: 89


دریانیوز: ضرب‌المثلی داریم که می‌گوید از این ستون تا آن ستون فرج است. در حال حاضر باید این ضرب‌المثل را به این شکل تغییر دهیم و آن هم اینگونه است که از این شنبه تا شنبه بعد فرج است.از زمانی که کرونا آمد در مقاطع مختلف، زمان پیک این بیماری بود و تصمیم‌ها و محدودیت‌هایی از سوی مدیریت ستاد کرونای کشور گرفته و برای اجرا ابلاغ می‌شد. با شروع فصل پاییز و با توجه به هم‌زمانی این بیماری و بیماری آنفلوانزا، کارشناسان و متخصصان امر هشدارهایی مبنی بر افزایش آمار مبتلایان به کرونا در صورت در نظر نگرفتن محدودیت‌ها دادند.

اکنون که نزدیک به دو ماه از فصل پاییز می‌گذرد معلوم می‌شود که این هشدارها بی‌اساس نبوده و افزایش آمار مبتلایان و در نتیجه بیشتر شدن فوتی‌ها را در کشور شاهد هستیم که این امر نشان می‌دهد که تدابیر لازم از سوی مسوولان ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته نشده‌است. در این دو ماه نیز چند تعطیلی به مناسبت‌های مختلف وجود داشت که باعث شد بسیاری از هم‌وطنان بدون در نظر گرفتن شرایط بحرانی این بیماری، به مسافرت رفته و حتی شاهد برگزاری مراسم‌های مختلف از جمله عروسی و ... در کشور بودیم که این موضوع بر افزایش آمار مبتلایان تاثیرگذار بوده ‌است.

هفته گذشته با توجه به این افزایش‌ها، از بیستم آبان ماه به مدت یک ماه ساعت کاری کسب و کارهای مختلف به جز گروه یک در شهرهای دارای وضعیت قرمز ساعت 18 و در شهرهای دیگر ساعت 20 اعلام شد که قدمی خوبی برای مقابله با این بیماری بود. اما شرایط کشور به گونه‌ای است که با چنین محدودیت‌هایی نمی‌توان برای کنترل بیماری کارهای اساسی انجام شود به همین دلیل تعطیل شدن بسیاری از کسب و کارهای مطرح شد که بالاخره با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا این اتفاق رخ داد و قرار است به مدت یک ماه این تعطیلی اجرایی شود. تعطیلی که همه فکر می‌کردند بعد از جلسه ستاد، اجرایی شود اما باز به روز شنبه موکول شد. شنبه‌هایی که این روزها به روزهای وعده تبدیل شده‌است.

روز یکشنبه این هفته آمار مبتلایان از 12هزار نفر عبور کرد و همچنان آمارها رو به افزایش است که این امر نتیجه بی‌توجهی به وضعیت موجود و اجرای محدودیت‌ها از قبل می‌باشد که باید توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا تصویب و اجرایی می‌شد اما این کار انجام نشد و این روزها شاهد اتفاق‌های ناخوشایندی در کشور هستیم. در زلزله‌ای که در آبان ماه سال 96 در استان کرمانشاه رخ داد نزدیک به 600نفر از هم‌وطنانمان را از دست دادیم و برایمان خیلی سخت بود اما اکنون روزانه بیش از 400نفر طبق آمار رسمی در این کشور به دلیل این بیماری جان خود را از دست می‌دهند اما محدودیت‌هایی اعمال نمی‌شد تا اینکه بالاخره ستاد ملی مبارزه با کرونا شنبه گذشته برای شنبه هفته آینده محدودیت‌هایی در نظر گرفته‌است تا بتوان این ویروس منحوس را کنترل کرد. البته ما شنبه را زیاد شنیده‌ایم و امیدواریم روز جمعه خبرهای خوبی را بشنویم و تنها اطلاع پیدا کردن در روز جمعه دردی از مردم دوا نمی‌کند.

امین زارعی/ دریا