دریا نیوزشورای شهر یک ساله

، 08:52   /   کد خبر: 37715   /   تعداد بازدید: 86


دریانیوز: در حالی عمر شورای شهر چهارساله است که بیشتر فعالیت های برخی از شوراهای شهر با رویکرد مردمی در سال و حتی ماه‌های پایانی عمر شورا دیده می شود که به انتخابات بعدی نزدیک می شوند .در کلان شهری مانند بندرعباس که دارای محرومیت ها و مشکلات کلانی است و شورا در رفع مشکلات و معضلات آن می تواند نقش اثرگذاری داشته باشد، متاسفانه در ادوار مختلف، شوراها بیشتر به موضوعات حاشیه ای، سیاسی و جناحی و... ورود پیدا کرده و منافع مردم به فراموشی سپرده می شود تا ماه های پایانی عمر شورا که اندک اندک از مردم گفته می شود تا زمینه را برای انتخابات بعدی فراهم سازند؛ وگرنه موضوعی مانند محلات حاشیه ای و فرسوده بندرعباس چرا هیچ جایگاهی در جلسات شورا ندارند و نطق و مصوباتی برای رفع مشکلات محلات کمتر دیده و شنیده می شود و گاهی هم مصوبات مانند تصویب هزینه های تملک و سنددار کردن املاک در محله شهناز که فقط گره کور سنددار شدن املاک فرسوده را در این محله کورتر کرد و هرساله در بارندگی ها سقف ودیوار تعداد زیادی از خانه های فرسوده این محله تخریب شده و یا آسیب دیدند و رسانه ها هم گزارش های متعددی را منتشر کردند‌؛ اما شورای شهر فقط سکوت اختیار  کرد.

در محله چاهستانی ها که قرار بود چهارمعبر بازگشایی شود که نیمه تمام باقی مانده است و سه سال است که  ساکنان در شهرداری و راه و شهرسازی برای جمع آوری نخاله ها و پاکسازی املاک تملک شده پاسکاری می شوند و بارها گزارش های رسانه ای در این زمینه منتشر شده است و شورای شهر اعلام کند در این حوزه چه اقدامی انجام داد تا به این وضعیت که باعث افزایش ناامنی در این محله شده است، خاتمه دهد. در محله اسلام آباد گلایه اهالی از وضعیت استنویک و دریاچه محله و عدم بازگشایی معبر، مشکل سنددار شدن املاک و... وجود دارد و بازهم نیاز بود شورای شهر ورود کند. محله تپه ا... اکبر بدون مدرسه است و در فقر و محرومیت قرار دارد. کوی ملت، کمربندی، سنگ کن، قریشی ها، نخل ناخدا، خواجه عطاء، نایبند و... با مشکلات فراوانی مواجهند و حریم 60 متر دریا همچنان برای ساکنان محلات ساحلی مشکل ساز است و ساکنان نمی توانند برای املاک شان که برخی فرسوده شده اند، سند بگیرند واز تسهیلات نوسازی  استفاده کنند و....از آن طرف در تمام محلاتی که برای تهیه گزارش می روم، یکی از گلایه های مشترک اهالی این است که شورای شهر در ادوار مختلف فقط در زمان تبلیغات انتخابات به این محلات می روند و وعده هایی را برای رفع مشکلات می دهند و بعد از انتخابات این محلات فراموش می شوند تا انتخاباتی دیگر و وعده ها هم عملیاتی نمی شوند.

به قولی ظریفی که می گفت اگر مشکلات محلات برطرف شود که دیگر کاندیداهای انتخابات های مختلف نمی توانند به محلات بروند و وعده پیگیری رفع مشکلات را بدهند و رای جمع آوری کنند وبه همین دلیل هم اقدامی اساسی برای رفع مشکلات صورت نمی گیرد و در ماه های پایانی هر دوره شورا، اندکی از محلات گفته می شود و وعده هایی داده می شود. درصورتیکه اگر شورا عزمی برای رفع مشکلات این مناطق داشته باشد، از شهرداری وسایر دستگاه ها پاسخ می خواهد و مدیران شان را به صحن علنی شورا دعوت می کند و در خصوص وجود مشکلات و عدم اقدام آن دستگاه ها توضیح می خواهد و به عنوان موکلان شهروندان، از آنها می خواهند که مشکلات را برطرف کنند و نتایج اقدامات شان را به مردم گزارش می دهند که متاسفانه اینگونه نبوده و شوراها حتی خودشان را موظف به پاسخگویی به مردم در زمینه عملکردشان ندانسته اند که شاید عملکرد قابل ارائه ای نداشته اند.
علی زارعی/ دریا