دریا نیوزکسبه، محدودیت‌های جدید را جدی بگیرند

، 09:02   /   کد خبر: 37699   /   تعداد بازدید: 67


دریانیوز: محدودیت‌های جدید کرونایی از بیستم آبان ماه در سراسر کشور اجرایی شد و به مدت یک ماه ادامه دارد.محدودیت‌هایی که فعالیت برخی کسب و کارها را محدود کرد و برای آنها ساعت کاری را کاهش داد. این محدودیت‌ها در استان هرمزگان نیز به اجرا در آمد و پایان ساعت فعالیت کسب و کارهای مشخص شده در این محدودیت در شهرهای قرمز استان تا ساعت 18 و در سایر شهرستان‌ها تا ساعت 20 اعلام شد. در این بین نیز بعضی از کسبه‌ها این محدودیت‌ها را رعایت کردند و راس ساعت تعیین شده مغازه خود را تعطیل کردند اما در این بین نیز هستند افرادی که به این موضوع توجه نکرده و به فعالیت خود ادامه می‌دادند.

کسبه مجتمع‌ها و بازارهای سرپوشیده بنا بر اعلام ستاد ملی و استانی کرونا، در ساعت اعلام شده کسب و کار خودر را تعطیل می‌کنند ولی برخی کسبه به خصوص در بازار روز بندرعباس به فعالیت خود ادامه می‌دهند و نیاز است مسوولان و بازرسان بر فعالیت این مغازه‌ها و کسبه نظارت بیشتری داشته‌باشند تا آنها نیز به قوانین اعلامی از سوی ستاد استانی کرونا عمل نمایند. اگر قوانینی از سوی ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا اعلام می‌شود برای حفظ جان شهروندان است و باید همه به آن توجه نموده و عمل کنند اما متاسفانه شاهد هستیم افرادی نیز هستند که مصوبه‌های ستاد را جدی نگرفته و به آن عمل نمی‌کنند و نیاز است برخوردهای لازم صورت گیرد. هر روز در کشور آمارهای جدید و بسیار بالایی از مبتلایان و فوتی‌ها اعلام می‌شود و متاسفانه برخی شهروندان و کسبه هنوز کرونا را جدی نگرفته‌اند و با جان خود و سایر افراد جامعه بازی می‌کنند. ویروسی که هنوز پیچیدگی‌های زیادی دارد و هر روز به شکل جدیدی بروز می‌کند و می‌توان گفت یک ویروسی است که چهره آن هر روز تغییر کرده و به روز می‌شود و این امر بر پیچیدگی آن افزوده‌است. در حال حاضر نیز این ویروس درمان مشخص و قطعی ندارد و تنها راه مبارزه با آن خودمراقبتی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

شستن دست و استفاده از ماسک و تقویت سیستم ایمنی بدن مهمترین راه‌هایی است که می‌تواند با این ویروس مقابله کند. در شرایط کنونی نیز محدودیت‌های جدیدی برای کاهش شیوع این بیماری اعلام و اعمال شده‌است اما شاهد هستیم که برخی افراد این محدودیت‌ها را رعایت نمی‌کنند و باید بازرسان و مسوولان امر تذکرات لازم را به افرادی که این محدودیت‌ها را رعایت نمی‌کنند بدهند و در صورت تکرار، برخورد قانونی انجام شود. هنوز افرادی هستند که فکر می‌کنند ویروس کرونا یک شوخی است و آن را جدی نگرفته‌اند. گویا باید روزانه تعداد فوتی‌ها و مبتلایان به بیش از تعداد فعلی برسد تا هم‌وطنان بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمایند. اکنون کادر درمانی کشور فشار زیادی را متحمل می‌شود و در بسیاری از مناطق کشور ظرفیت بیمارستانی تکمیل شده‌است و نیاز است که نکات بهداشتی را بیش از پیش رعایت کرده و با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد تا شاهد کاهش و کنترل بیماری در جامعه باشیم.

امین زارعی/ دریا