دریا نیوزجایگاهی که با دو نازل کار می‌کند

، 09:01   /   کد خبر: 37698   /   تعداد بازدید: 93


دریانیوز: صبح زود است و روانه جایگاه می‌شوی تا خودرو خود را بنزین بزنی. به جایگاه که میرسی از اینکه خلوت است خوشحال می‌شوی و در صف می‌ایستی.تنها چهار ماشین در جایگاه وجود دارد اما گویا زمان زیادی را باید منتظر بمانی تا نوبتت شود چرا که از پنج تلمبه پمپ موجود در جایگاه، تنها یک تلمبه پمپ با دو نازل فعال است. چهار تلمبه پمپ دیگر غیرفعال است و رانندگان معطل هستند. کم‌کم خودروهای بیشتری به جایگاه می‌آیند و جایگاه شلوغ‌تر می‌شود و رانندگان باید صبر کنند تا بتوانند از تنها تلمبه پمپ فعال این جایگاه استفاده نمایند. وقتی به کنار نازل می‌رسی نیز مشکلات تمامی ندارد.

کارت سوخت را در دستگاه می‌گذاری اما کارت جواب نمی‌دهد و پاسخ می‌دهد که کارت خود را به طور صحیح در دستگاه قرار دهید. پس از چند بار امتحان، کارت جواب نمی‌دهد و ایراد شماره 36 را می‌زند. از نازل دیگری نیز نمی‌توان استفاده کرد چرا که این مشکل در جایگاه دیگری نیز اتفاق افتاده و با استفاده از نازل دیگر، مشکل برطرف شده‌است اما در این جایگاه از نازل دیگری نمی‌توان استفاده کرد. البته این مشکل برای رانندگان دیگر نیز اتفاق افتاد و بعضی نیز مجبور شدند از کارت جایگاه استفاده کرده و بنزین آزاد بزنند. در بسیاری از جایگاه‌های شهر بندرعباس البته مشکل عدم فعال بودن همه نازل‌ها وجود دارد که این موضوع باعث می‌شود رانندگان مدت زمان بیشتری را در صف منتظر باشند. فرسوده و قدیمی بودن بسیاری از تلمبه‌ها باعث شده که جایگاه‌ها نتوانند با ظرفیت کامل به ارائه خدمات بپردازند و این موضوع نیز در غروب‌ها و شب‌ها که صف‌های طولانی در جایگاه‌ها ایجاد می‌شود بیشتر خود را نمایان می‌کند. فرسوده شدن پمپ، شیلنگ و حتی نازل باعث می‌شود که تلمه‌های جایگاه از رده خارج شوند.

البته شرایط آب و هوایی شهر بندرعباس و استان هرمزگان نیز باعث شده که عمر این دستگاه‌ها کمتر شود و شاهد باشیم که بیشتر جایگاه‌ها یک یا چند تلمبه غیرفعال داشته‌باشند و با حداکثر ظرفیت نتوانند فعالیت نمایند. اما اگر در جایگاهی تنها یک تلمبه پمپ فعال باشد بهتر است جایگاه نسبت به تعطیل و سپس تعمیر پمپ‌های خود اقدام کند تا رانندگان در صف‌های طولانی معطل بنزین نشوند و از جایگاه‌های دیگر استفاده کنند. مسوولان مربوطه نیز نظارت بیشتری بر کار جایگاه‌ها داشته‌باشند و جایگاه‌هایی که مشکل دارند را حمایت کرده تا بتوانند به بهترین شکل ممکن به مردم خدمات ارائه نمایند.

امین زارعی/ دریا